Husqvarna Nuda 900 (2012)

Vlastník Mr.Klon
Vloženo 9.11.2014
Aktualizováno 4.10.2019

U nás velice málo rozšířená motorka. Je to Italka s německým srdcem a technikou. Prodaná a snad dělá radost novému majiteli...

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

První dojmy - Zatím si na ni zvykám. Oproti těžkému cestovnímu enduru je to prostě zase nezvyk, ale padla mi rychle do ruky. Myslím, že po pár prvních jarních kilometrech mně rychle padne do ruky :) První dojmy - jede pořád ve všech otáčkách, motor škube minimálně a to i v nízkých otáčkách, rychle reaguje na přidání plynu. Není to sice žádnej "požírač malejch dětí" ale jede pěkně a táhne plynule až do omezovače. Vypadá to, že s ní asi nuda nebude :D

Motorka je 2 roky stará po prvním majiteli. Najeto 6 tkm, ve stavu nového stroje. Opravdu jak kdyby se na ní nejezdilo. Ještě původní gumy a je po prvním servisu. Nudu sem původně vlastně ani vůbec nechtěl - asi i proto, že u nás nejsou žádné na prodej. Koukal sem po KTM 950 sm a Nudu jsem znal vlastně jen z testů. Po první prohlídce jsem věděl že bude moje. A taky jo, za 2 dny už byla v garáži :) V reálu je motorka prostě krásná a většina lidí - motorkářů ani neví o co jde :) Posez je jako na motardu, akorát pohodlnější. Motor je super vyladěnej a jede krásně v celým pásmu otáček. Okamžitý brutální zátah jako na jednoválu sice trochu chybí, ale je vidět, že se snažili motor odladit tak, aby v jakýchkoli otáčkách byla co nejmenší prodleva po přidání. A myslím, že se to povedlo. A zároveň je motor krásně plynulý a snese i nízké otáčky a popojíždění např. po městě nebo někde v koloně. A to je přesně to co sem hledal - kompromis mezi motardem a motorkou na které se dá relativně pohodlně i někam dojet. Brzdy jsou excelentní a podvozek ještě pořádně nevyzkoušen. Trochu nervózní na rozbitý cestě nebo v kolejích, ale dle testů by to mělo být super. Uvidíme příští sezónu. Spíše ale motorce bude sedět styl projíždění zatáček jako na naháči. Jo a ještě abych nezapoměl - motorka má naprosto suprově odladěný originální výfuk. Fakt pěknej zvuk. Žádnej řev, ale ani žádný šeptátko jako to dnes bývá u nových motorek zvykem.
Na motorce je plexi od Puigu a kovové blastery SW motech. Ještě mám originál textilní brašnu na sedadlo spolujezdce, aby bylo aspoň kam uložit antipich, nářadí atd., protože motorka má pouze miniaturní prostor pod sedlem kam sem stěží namačkal lékárničku :D Ještě bych bral origoš tankvak na nádrž, ale 5,5 t za něj Husqvarně určitě nedám.

Mr.Klon
Mr.Klon napsal 28.03.15 v 11:56

Díly jsem zatím neřešil. Spotřebák jako destičky, filtry apod. je dostupnej všude. Jediný co se asi nebude dát sehnat mimo Husqvarnu je zadní rozeta. Řetěz a přední kolečko je normálně dostupný všude. Ostatní specifický díly předpokládám budou všechny u dovozce na objednávku. Dodací dobu sem zatím neřešil, ale myslím, že to nebude nic hroznýho.

Chucky20
Chucky20 napsal 15.03.15 v 13:36

Ahoj, taky si chci pořídit tuhle krásku, ale mám otázku: Jak je to s náhradníma dílama, když se už motorka přestala vyrábět??? máš nějaké zkušenosti?? DAN

trigr
trigr napsal 16.11.14 v 10:39 10b.

Veliká paráda

nexus
nexus napsal 14.11.14 v 18:46 10b.

nádherná NUDA

Mr.Klon
Mr.Klon napsal 13.11.14 v 18:54

Díky všem za komentáře. Doufám, že mně dlouho vydrží. Najeto jen pár km a zatím dobrý :)