Derbi Mulhacén 125 Café (2008)

Vlastník Bobin4
Vloženo 15.10.2014
Aktualizováno 20.4.2016

Moje první motorka ,kterou můžu legálně provozovat na cestách.Krásná,nahatá,Španelská ,poměrně kvalitně vyrobená a s výkonem na hranici zákona pro 16 letého jezdce.

Motorka koupena od FIRMA:Miloslav Kubálek - Motosalon Beneš - Při prvním ,,oťukávání" po telefonu nebyl majitel příliš příjemný ,ale když jsem dorazil na místo ,tak zaměstnanci bazaru mě až překvapili svou vstřícností a pochopením i když jsem motorku půl hodiny zkoumal a ptal se na každou blbost a evidentně je zdržoval od práce.

Yamaha YZF-R125: Téměř nepoužitelná na delší ,vícedenní cesty.
KTM Duke 125: Cena
Derbi Terra 125: Chtěl jsem hravou ,lehkou motorku a to tohle cestovní endurko nesplňuje.

První dojmy - Motorka mi padla nejprvé do oka,do ruky a později i na zem.Jelikož jsem si motorku zafinancoval a stále financuji z vlastní kapsy ,tak mnou lomcovala ohromná radost ,ale stále jsem na ní hledal nějaké chyby a závady a zbytečně se stresoval.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro začínající jezdce ,popřípadě pro holky ,ale vzhledem k tomu ,že v republice se nachází max. pár desítek kusů ,tak je těžké ji sehnat.

Doplňky na motorce - Zrcátka,Reflexní proužky.Nic extra + trapná ,,frajeřinka" v podobě nálepky Akrapovič na krytu výfucku :D Byl tam velký,prázdný rušivý prostor ,tak jsem to chtěl buď nalakovat na černo a nebo to vyrušit něčím takovým.

Na motorce mám po první sezóně najeto něco kolem 10 000 km a teď mohu objektivně zhodnotit ,že v dané kategorii jsem si nemohl lépe vybrat.Motorka nabízí uvolněnou jezdeckou pozici a nohy jsou tam ,kam přirozeně patří.Ne jenom to napomáhá k obrovské všestrannosti motorky.Se suchou váhou 110 kg je ježdění po městě radost.Díky širokým řídítkům je manevrování mezi auty aboslutně bezproblémová záležitost a hodí se i v zatáčkách.Motorka je celkově dost tvrdá.Ve předu USD vidlice Paiolli ,což je jedna z odlišností oproti zákládní verzi Mulhacénu.Dále to jsou ,,fešácký" Y ráfky ,ale na nich jsou z továrny obuty gumy Michellin Pilot Sporty .Guma ,na kterou se nedá spolehnout ve větších náklonech a na mokru je to s nima docela sebevražda.Naštěstí už jsou po 10 000 na konci své životnosti (vzhledem k vlastnostem gumy bych očekával nájezd někde mezi 10-20 000 km ),takže na jaře určitě přezuju na nějakou měkčí sadu gum.Na motorce jsem podniknul několik vícedenních výletů po ČR (Šumava,Krkonoše ... ) .Můžu říct ,že na delších cestách motorka dost unaví ,pravděpodobně to bude tím ,že tu není žadný plexi ,ale budíky určitě taky nějaký ty poryvy větru zachytí :) Další příčina určitě bude má neuvolněná pozice.S tou váhou je ježdění mimo cestu mrtě zábávná záležitost :D
Motor: 11 kw ,ale větší rozeta ,takže top speed cca 120 km/h ,ale na to se tu nehraje :) Raději chci mít možnost někde pořádně vystartovat (samozřejmě v rámci možností 125 ccm).Má automatickej sytič ,kterej asi nebude moc sofistikovanej ,starty za studených rán jsou občas potíž ,ale ještě se mi nestalo ,že by se někdy nechala přemlouvat dýl než 30 sekund.
Brzdy: Ten kotouč vepředu vzbuzuje obdiv
Spolujezdec : Na tom bobíku vzadu fakt jenom nouzovka
Servis,poruchy: Za 10 000 km jsem do ničeho nemusel šáhnout.Jenom obyč.věci jako řetězovka,olej,filtry apod.

Vlasta13
Vlasta13 napsal 25.03.15 v 22:43 10b.

MatyCBR
MatyCBR napsal 09.02.15 v 14:17

Moc hezká Španělka, Designovka

harly27
harly27 napsal 03.02.15 v 18:54 10b.

context
context napsal 22.10.14 v 19:17 10b.

pěkný kousek tak ať ti dlouho slouží a přeji hodně najetých km bez nehod

Kafi
Kafi napsal 22.10.14 v 10:58

Pěkná, sice do Café má daleko, ale je to hezoučký...tak ať slouží