Yamaha XJ 600 (1993)

Vlastník mioge
Vloženo 2.10.2014
Aktualizováno 2.10.2014

Je to cukríček, krásna klasika s masívnym vzduchom chladeným motorom a super zvukom

První dojmy - K moto som sa vrátil po vyše 30 rokoch, v začiatkoch mi veľa chýb odpustila, no padli sme si do ruky a teraz s odstupom času si uvedomujem, že som si vybral dobre a ak aj kúpim inú moto, túto si nechám.

- Mám ju druhý rok, najazdil som +- 12000 km, celkom má najazdené asi 70000 km a zatiaľ sa mi na nej neprejavila žiadna chyba (v rámci údržby som urobil repas tlmičov a vymenil som komplet reťazovú sadu)
- Na to, že mám 186 cm výšku je celkom pohodlná a nie je problém prejsť v kuse 300 km - od natankovania po natankovanie - čo sa týka spotreby ešte sa mi nestalo, že by som prekročil 5 l na 100 km ale raz sa mi na dlhej trase v kolóne na motovýjazde podarilo urobiť spotrebu 3,5 l na 100 km!!! Snažím sa jazdiť do 110 km v hodine, občas tých 130-140 km. Maximálku som vytočil 165 km/h
- Motor si poklepkáva (vraj je to bežné), výkon 45 kW celkom postačuje aj keď v kopcoch pri akcelerácii pri predbiehaní je potrebné dosť podradzovať a točiť 6-7000 otáčok - vtedy ide ako raketa :)
- Podvozok a brzdy by som hodnotil ako lepší priemer - nie je to na vyvádzanie na okruhu, no je v pohode na bežné jazdenie.

kubrt1965
kubrt1965 napsal 04.10.14 v 18:49 10b.

Nesmrtelná teta,tak ať dlouho slouží

Ája25
Ája25 napsal 03.10.14 v 07:20 10b.

souhlasím, jsou to skvělé stroje.