BMW R 80 RT (1988)

Vlastník baculka493
Vloženo 1.10.2014
Aktualizováno 1.10.2014

Vždy jsem se motal kolem starých motorek čs. výroby,ale v současné době jezdit s kývačkou po silnici je o život.Měl jsem představu o starší motorce,prověřené časem,spolehlivé,výkonější než jawy a čízy.Líbila se mi honda cx500,yamaha sr 500 a pár dalších.

První dojmy - Nakonec mě pár dobrých známých ,kteří mají starší boxery bmw přesvědčili,abych koupil bramboru.A tak se stalo,že před létem se u mě objevila v garáži R 80 a to dokonce RT.Nejdříve jsem měl z velký kapotáže strach,ale postupně jsem si na ni zvykl a už bych neměnil.Za deště jsem suchý.Při nízkých teplotách na mě nefouká a krásně mě hřejou nohy.Jen při těch tropech jsem slezl z motorky durch mokrý.Co říci o výkonu,je to cestovní stroj,ne raketa,na pohodové cestování kolem stovky,ale umí jet i přes 140.Kapotáž je už ale znát.Výkon 37kw sice není zas tak velký,ale objem to vynahradí.Stačí zatáhnout a brambora spolehlivě vystrelí.

Do současné doby jsem najel neco přes 2000 km a na motorku jsem si už skoro zvykl.Přechod z dvoutaktu na čtyřtakt nebyl tak jednoduchý.Musel jsem se naučit jaký otáčky při jakých režimech mám udržovat,začít používat přední brzdu jako tu hlavní,počítat s vetší váhou.pri brzdění a spoustu dalších odlišností od kývaček.

buboGS
buboGS napsal 07.08.17 v 21:37 10b.

Pěkná, ať slouží

foxracingt
foxracingt napsal 28.02.15 v 19:21

Ahoj, doporučil bys mi někoho v Libereckém kraji na servis? Potřeboval bych zkontrolovat motor a případně vyměnit, seřídit, co je třeba. Díky za odpověď

Tomáš

lopata75
lopata75 napsal 01.10.14 v 22:36

To je krása. Preji spoustu šťastných kilometrů!

Petr_TA
Petr_TA napsal 01.10.14 v 20:26 10b.

Opravdu pěkná brambora
10b