Suzuki GSF 600S Bandit (2003)

Vlastník krtek555
Vloženo 29.9.2014
Aktualizováno 4.11.2015

2. jízda s batůžkem - Kozí hospůdka

Vloženo: 28.07.2015, Uskutečněno: 28.07.2015, Stav tachometru: 49822 km, Zhlédnuto: 7x

Začala nám dovolená a tak jsme se oba těšili, že si někam vyjedeme.

V neděli jsme zkusili prvních 100km po návštěvách u znnámých. Bylo to převážně po širších cestách, ale napoprvé to bylo fajn. Napoprvé pro mě s baťůžkem a tím pádem i napoprvé pro baťůžka se mnou.

Vzhledem k tomu, že "tchýně" s "neteří" se v pondělí vydali na Lipno na chatu, rozhodli jsme se, že další výlet bude za holkama. V pondělí se mi zdálo, že jsou poryvy větru příliš velké, ale dneska už jsem to nevydržel. Takže jsme kolem půl dvanácté vyrazili směr Lipno.

Jeli jsme v podstatě trasu, kterou už jsem několikrát projel cestou domů, většinou ale v opačném směru. Neměl jsem tedy větší problém jet slušně a protože moje přítulka dokázala absolvovat vyjížďku i se svým bráchou na VFRu, vůbec si nestěžovala.

První "etapa" vedla přes Besednice, Kaplici-nádraží a Český Krumlov do Hůrky. V této malé obci je prostě úžasný penzion jménem Daniela, ale my ji svorně říkáme Kozí hospůdka. Ne, není to proto, že by tam dámy chodili spoře oděné, nebo že by obsluha byla nadměrně vyvinutá v oblasti hrudníku. Kolem penzionu totiž mají spoustu zvířat. Od kachen, bažantů a podobné havěti až po koně a lamy.

Jezdíme (případně chodíme) sem už dlouho a vždy jíme to samé: kuřecí nudličky s nivovou omáčkou a krokety. Jako obvykle byly úžasné. Porce se možná nejeví, ale je fakt dostatečně velká i pro mne a to jsem schopen v práci sníst 9 knedlíku k segedínu, který mi kuchařky dávají do misky vedle talířku. Jinak by se to totiž nevešlo.

Točí Budvar, nicméně je celkem fajn, že nealko pivo je Birrel, který je podle mě nejlepší české fríčko. Pro batůžky mají Somersbyho od Budvaru, který např. mé přítulkyni chutná z českých ciderů nejvíc.

Cesta na návštěvu a posléze domů pak byla po mé oblíbené trase, tzn. kolem Lipna přes Vyšší Brod na Dolní Dvořiště. Jezdím tudy moc rád, kvalitní povrch, krásné zatáčky, slabý provoz. Všem moc doporučuji. (Mimochodem, pokud byste se chtěli povozit fakt luxusně, nejezděte na Dolní Dvořiště, ale odbočte na Rožmberk a podél Vltavy se dostanete po naprosto paráááádní silnici do Českého Krumlova). Nicméně my jsme dojeli až k E55 a jeli jsme domů přes Kaplici-nádraží a Besednice.

Přitulka si nakonec přece jenom postěžovala. Prý ji tentokrát pobolívala sedínka.

• Motoakce s bráchy Smržů

Asi vlastně není moc o čem psát. Ačkoliv... Kluci Smržů u nás mají chalupu a tak se rozhodli se sblížit s místní komunitou. Poprvé jsem vlastně ani s hladinkou odpovídající masopustu skoro nevěděl, odkud ty oblečeje

Typ: Reportáž
    Vloženo: 11.07.2015