TGB Tapo 50 (2013)

Vlastník DoktorMax
Vloženo 14.9.2014
Aktualizováno 28.10.2014

Prvním majitelem byl můj otec, ale ve svém aktivním (nejen motocyklovém) důchodovém věku pochopil po roce, že TGB Bullet 125cm bude přece jen lepší a Tapík 50 dostal nové bydliště u nás doma. T.č. jej využívá nejstarší dcera.

Motorka koupena od FIRMA:ASP Group (Žebrák)

První dojmy - Ideální skútr do města- lehký, rychlý, malý a úsporný. Variátor při rozjezdu počká na vyšší otáčky a pak hurá a smrt v očích: 25...35...až 65km/hod. Semafor a stop! A znovu kotel :-)

- stroj si vybral nás. V rodině jej měl rok můj otec, ale upgradoval na 125ccm a ve stejné době jsme řešili vhodný jednostopý stroj pro dceru. Na začátky byla proto dvoutaktní padesátka s variátorem ideální.
- brzo po zajetí byla otevřená, takže dá pohodobě 65km/hod dle GPS (tachometr kecá o 10% navíc)
- spotřeba nula nula nic- asi kolem 2.5 l benzínu/100km + oddělená nádržka na 2T olej.
- do menšího města ideální. Jezdíme se skútrem (jak dcera, tak já) systémem vypnuto-zapnuto, plynová rukojeť je vcelku zbytečný luxus a jsme po městě i kousek mimo plně spokojeni.
- pod sedačkou prostor pro JET přilbu a lékárničku a trochu malých nesmyslů
- doplňky: mini plexi, kufr za spolujezdce, samolepky Yamaha
Nevýhody:
- dvanáctky kola jasně dají najevo, kde je na silnici díra, kanál apod...
- když netočí motor, světla skomírají- hlavně ta zadní, zkusím přes zimu LEDkové žárovky

Více dalších provozních zkušeností - deník motocyklu !