Yamaha XJ 600 (1997)

Vlastník Maks
Vloženo 10.8.2014
Aktualizováno 24.9.2015

Ve svých 33 letech jsem si splnil dávný sen a pořídil jsem si svoji první velkou motorku.

První dojmy - Moje první jízda byla taková hodně opatrná.Před tím jsem jezdil jen na Jawě 250 tak jsem moc nevěděl co od XJčka čekat.Ale musím říct že po pár kilometrech mi dobře padla do ruky.Dnes to bude 2 týdny co ji mám,najel jsem zatím cca 500km a musím říct že jsem s ní velice spokojený.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka mohu vřele doporučit.Je to klidný nezáludný stroj s dobrou ovladatelností.

Doplňky na motorce - Moto má vyhřívané rukojeti.

Letos na jaře jsem dokončil dům a tak jsem se rozhodl že si splním dávný sen a koupím si motockl.Jelikož moje předchozí zkušenosti byly z Jawy 250 tak jsem hledal stroj pro začátečníka a nějaky na kterém by se dalo dobře jezdit po výletech.Měl jsem představu že obsah max do 600 a nějaké klidnější motoJelikož už jsem také starší ročník hledal jsem spiše nějakého naháče..Uvažoval jsem nad Honda CB500,Kawasaki ER5 a nad Yamaha XJ600.Měl jsem možnost všechny stroje projet ale moje volba byla už tak nějak jasná jak jsem viděl XJčko.Dle mě už na první pohled vypadá jako velká slečna a po projížďce jsem měl úplně jasno.Pohodlný posez,dobré ovládání a hlavně klidný čtyřválec.Dnes je to 14dní co jsem jí dovezl domů a mohu říct že z ní jsem nadšený.Přesně splňuje moje očekávání.Pohodlná cestovní motorka se kterou není problém každodenní cesty do práce i delší výlety.

Dj.Maxx
Dj.Maxx napsal 11.05.15 v 08:25 10b.

Maks napsal 12.04.15 v 23:19

Tak s motorkou mám najeto 3000km a stále musím říct že jsem z ní nadšený.Průměrná spotřeba při normální jízdě se u mě pohybuje kolem 4,2 litrů což je paráda. Při sportovnější jízzdě jsem se ještě nedostal přes 5,5.L.Přes zimu jsem udělal běžnou údržbu,výměnu pneu a výměnu zrcátek.Ty původní byly nahrazeny chromovými z modelu XJR, motorka s nimi vypadá lépe a konečně vidím i za sebe:)

Maks napsal 04.10.14 v 00:23

Tak.Je to cca 2 měsíce co jsem hrdým majitelem Xjčka mám s ní najeto asi 2200km Musím říct že mě motorka stále hodně baví a myslím si že jsem našel stroj dle mých představ.Jezdím s ní do práce,výlety.Hodně mě překvapila spotřeba.Při běžné jízdě se pohybuji kolem 4-4,5l benzínu a při sportovnější jízdě jsem se zatím nedostal přes 5,5l. Před 14 dny je po servisu,měnila se řetězová sada,seřízeni karburátorů,ventity,kontorla rozvodového řetězu,výměna brzdové kapaliny,výměna gufer v zadním kole + celková kontrola stroje.Jen mě mrzí že už pomalu končí sezona a už moc dalších kilometrů nepřidám ale o to více se začíám těšit na tu příští:)

Miiza
Miiza napsal 19.08.14 v 22:04

Týjo, jako bych tu recenzi psal já, až na to, že jsem svojí pořídil o tři týdny dříve, měl předchozí zkušenosti z MZ 150 a dokončil jsem jenom garáž.

Maks napsal 16.08.14 v 23:41

Díky ještě tak najít někoho z okolí s kým by se dalo někam vyrazit.