KTM EXC 200 (2015)

Vlastník TmsKTM
Vloženo 4.8.2014
Aktualizováno 1.3.2016

Na to aby se člověk hezky svezl v terénu nepotřebuje brutální výkon 4T.

Motorka koupena od FIRMA:Ondřej Šimek - Shiva motoshop (Pra

První dojmy - Ovladatelná , lehká ,hravá...záleží co od motorky očekáváte já věděl proč si jí kupuji.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :-) a pro toho kdo ví co od motorky chtít. Myslím si že si potahá jak profík tak se sveze i hobík :-)

Doplňky na motorce - Kryt pod motor. nějaké to elox víčko, a zbytek věcí zatím nedorazil.

Poslední roky jsem sedlal pouze 4T a jelikož jsem závodní činnosti již zanechal bylo docela jednoduché rozhodnutí proč vybrat nějaké to lehké dvoutaktní endurko.
Od motorky jsem požadoval pouze jedno- lehké ovládání a to mi KTM 200 EXC plní zatím na 90%. Proč jen 90% , jelikož jsem zatím najel jen pár motohodin a nechám si zbylé hodnocení až po nějakém čase.
Prozatím se ale motorka chová suprově.
Pérování je už s fabriky nastaveno akorát - zatím jsem tedy nebyl na ostré motokrosové trati ale v lese se chovala 200 bez problémů.
Motor-co napsat, četl jsem několik recenzí na dvoukila a někdy si říkám jestli ti lidé na tom vůbec jeli???
Ano každý jsme jiný a tak asi očekáváme něco jiného.
Já musím říct že po těch pár km jsem spokojen a i mile překvapen že to jede víc než jsem očekával.
Nesrovnávám to s 125 nebo 250 - dvoukilo je prostě dvoukilo.
Spodek není nijak brutální ale do výjezdů stačí a pokud potřebujete někde potáhnout tak prostě motor vytočíte a ono vás to zatahá za řídítka. Není problém podřadit a motorku si přizvednout a přeskočit co potřebujete.
Je to prostě na zvážení každého jezdce jak si chce pojezdit.
Na závody se již nechystám a kolem komína je to až dost divoké náčiní.
Jde o ten pocit radosti z jízdy a to zatím KTM 200EXC nabízí.
Pokud objevím nějaké mouchy či závady rád se o ně podělím.
Zatím jsem měl jen problém z napasováním krytu pod motor. Mezi rámem a výfukem hoši z KTM moc místa nenechali.
Toť první postřehy.
Tak jsem natočil nějakou tu motohodinu a postřehy...
Jsem nadšený a spokojený s tím že jsem vydržel počkat na 200 a nekoupil unáhleně 250.
Vyrazil jsem už i na menší motocross trať. Psát tady rozdíly mezi chováním dvoutaktu a 4T nemá význam neboť styl jízdy je tam prostě jiný.
Dvoukilo jak jsem již psal nemá takový spodek a tak je potřeba hodně řadit a když chce být člověk rychlý ve výjezdu ze zatáčky je pořeba to prostě vytočit...nadruhou stránku když už není sil nechal jsem vyšší kvalt a projel na pohodu. Oproti dváce ale není potřeba tolik používat spojku. Motor jde ale krásně za plynem a jakmile se dostane do vyšších otáček je pro mé ruce neudržítelný
Podvozek je teda krásně nastavený na enduro ...žehlí drobné nerovnosti a v lese nemá nejmenší chybu. Na krose jsem ale musel přitvrdit zejména předek...pokud jsem doskočil tak jak se nemá pocítil jsem dorazy. Otočíte ale šrouby a doladil jak jsem potřeboval. Motorka se ale díky své váze krásně ovládá a několikráte se mi stalo že jsem jí díky té váze udržel na noze a neposlal k zemi.
Je super že tam je startér ale zatím jsem ho nepoužil...chytá na první šlápnutí a v bahně jsem to ještě neutopil.
Co bude ještě třeba je zvýšení řídítek (jsem vyšší 184) a ve stupačkách mám krátké ruce .Taky zkouším počet zubů na rozetě (orig. 45) dal jsem 46. V terénu super ale při přejezdech je člověk pomalý...přes 100 km/h už to hodně točíte...takže pokud to chce někdo na silnici doporučuji změnit převod.
A závady ...zatím žádné !!!
Tak jsem si dal pořádný Enduro a výsledek - dvoukilo vyjede všude...jediná slabina té motorky je v člověku který na tom sedí- v tomto případě ve mě !!!

Tak po roce a půl ježdění šla holka do světa. Jen těžko jsem se loučil - tahle motorka byla 100%.

Kaschtan
Kaschtan napsal 05.08.15 v 08:58 10b.

Mohu se zeptat kolik vážíte?Pořád dumám nad objemy, zda 200, 250, nebo 300 EXC...díky :)

jahůd
jahůd napsal 11.08.14 v 13:45 10b.

uvažuji nad ní

r.o.b.b
r.o.b.b napsal 04.08.14 v 16:35

modely 2015 sou naprosto famozni a 2kilo je dobra volba.pak nahod pocity az namotas nejaky MTH

Machy07
Machy07 napsal 04.08.14 v 12:20 10b.

Nádherná