Yamaha FZ1 Fazer (2011)

Vlastník Shibi
Vloženo 16.7.2014
Aktualizováno 1.6.2015

Probouzení po zimě a neb prvních 1000km letos za sebou.

Vloženo: 01.06.2015, Uskutečněno: 01.06.2015, Stav tachometru: 7085 km, Zhlédnuto: 9x

Tak jak se zdá, léto s hlavní sezónou klepe na dveře ostošest !!
Odhodlal jsem se konečně dokončit výrobu a montáž doplňků co jsem si dal za úkol začátkem zimy. Ještě před tím, než jsem se pustil do úpravy nosičů na boční kufry bylo potřeba opravit škody, které způsobil můj první "menší" pád těsně na konci minulé sezóny 2014. Jo - je to hned, v levotočivé zatáčce nerovnost na silnici, rozkmit řídítek a osudová chyba - brždění a končilo to pádem. Alespoň vím pro příště.. Snad.. Motorka byla padlá už v minulosti předchozím majitelem který jí nechal dát nový "lak" (jestli se tomu nechalo tak říct). Prasečina!!! Peněz za znovu-nalakování po mém pádu mi vůbec nebylo líto. Šikovný lakýrník z Bystřice u Benešova vše dal během Vánočních svátků do cajku a nyní o5 jedeme v odstínu Yamahy - Deep Purplish Blue Metallic C (BPBMC) prý podle receptůry kolegů z Yamahy. Motorka s novým lakem na pohled vypadá hnedka zase o něco lépe než s lakem s kterým jsem stroj kupoval.

A neb jak se řiká, všechno špatné pro něco dobré.

Po kocovině přelomu roku 2014/15 se pouštím do úpravy nosičů bočních kufrů z původní motorky FZ6 který mi zbyly po prodeji i s kufry givi v35n. Už i předchozí nosič s kterým jsem najezdil cca 4700 km byl osvědčený mojí vlastní výroby. K výrobě mě dříve vedlo hlavně nízká cena matroše (cca 500 i s barvou) a také fakt, že svojí práci prostě věřím a mohu se na ni spolehnout tisíce kilometrů od domova.

Dnem 23.4 jsem dokončil úpravu a doladil nutné drobné detaily, jako posunutí a uchycení originál blinkrů, lakování a montáž na moto.

Až 30.5.2015 jsem jel první větší zatěžovací test - výsledek dopadl na výbornou a tak nezbývá nic jiného než se těšit na letní motodovolenou.

31081 (674) napsal 02.06.2015 v 09:08

Krásná barevná kombinace

• Nové obutí z Michelin fabrique

Staré obutí bylo na pokraji smrti tak bylo na čase ho trochu progumovat a sáhnout po nové sadě. Zvolil jsem osvědčenou starou legendu sportovně cestovních dvousměsek Michelin Pilot Road 2 o rozměrech 190/50 r17 zadek +

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.06.2015