Jawa 125 Dakar (2006)

Vlastník Bortlas
Vloženo 15.6.2006
Aktualizováno 25.5.2011

Byla kupovaná zbrusu nová, sloužila dobře až na počáteční vychytání "much"..ale to hlavní, zažili jsme spolu spoustu zážitků a nezapomenutelných chvil ..nyní už ji sedlá mladší ségra, která ji má jako "přibližovadlo"

Zkušenosti: Zajizdim, zajizdim a zase zajizdim ). ---Uz je po prvni garancce... ma najeto k 25.7.2006 asi 650 km a zatim fakt super, jede cimdal lip! ---17.9.2006 ..jsem asi na 1250km, mensi problem s necistotou v karbiku,ale uz zase vali ok, jinak bez problemu!---Tak a je to tady mam 1500 km k 25.9.2006 a to znamena, ze mam za sebou 2. garancku, vse je zkontrolovano a muzu opet vyrazit na cesty ---Tak dneska mame 7.3.2007. Opet jsem po zime jezdil. Ono jezdil jsem i v unoru a snazil jsem se vzdycky vyuzit alespon peknyho pocasi. Bal jsem se toho jak bude skoro po dvou mesicich v garazi reagovat, ale slo to celkem dobre, musel jsem ju trosku proslapnout, ale pak uz sla a chytla, trosku si zakuckala:) a po zahrati uz jela jako pila :). Zkousel jsem i maximalku, ktera se se mnou pohybuje tak 100-105 km/h. Coz si myslim, ze je slusny, ale kvuli maximalce motorku nemam, pohodova cestovni rychlost je mezi 75-90 km. Zatim mi slouzi tak jak ma , jsem s ni spokojenej, spotreba uz taky trochu klesla, mam najeto necelych 2500km. Presneji spotrebu budu teprve merit, dam Vam vedet. Tak to je prozatim vsechno, dalsi zkusenosti s mym Dakarem, budu pridavat hned jak to pujde a cim lepsi pocasi bude, tim vic budu mit tech zkusenosti :).---11. 4. 2007 mam za sebou 3. garancku a to v 3000km, na tachometru mam ted asi 3140 km, na garancce postelovani, vymena oleje, sestelovani ventilu a dalsi veci, zadnej vaznejsi problem neni. Jen drobnejsi, napr. drzak predniho blatniku praska, potreba ho vyztuzit a taky mi praskl kryt retezu, ale to nic neni ;). Jinak o mych zazitcich a zkusenostech s Dakarem se doctete zde.---

Cesty: Tak podnikam vyjizdky tady v okoli na jizni morave...byl jsem ted nedavno ve Vranove nad Dyji jinak jezdim zatim po jizni morave, kdyby nekdo chtel, tak at pisne a muzem dat vyjizdku . Kdyz se chci projet trosicku vice, tak jedu od nas ze Znojma do Moravskych Budejovic, do Jemnice, Bitov, Vranov nad Dyji a zpet do Znojma. Je to moc prijemna projizdka a trasa, ktera mi plne vyhovuje. Jak uz jsem psal predtim na vyjizdce se muzeme domluvit, tak klidne pisnete

Reportáž: Rozhodl jsem se napsat zazitek z dnesniho dne (5. 4. 2007). Uz dlouho jsme se s kamosem (Dedkem) domlouvali na nasi spolecny prvni vyjizdce a kdy se poprve uvidime live, protoze si uz peknou dobu den co den piseme, tak uz jsme to nemohli odkladat :) . Mel jsem naplanovanou trasu tady u nas v okoli, peknou pohodovou vyjizdkou v okoli Vranova nad Dyji, ale ta nam bohuzel nevysla, jelikoz bylo rano okolo jednoho stupne, tak jsme to odlozili a ja jsem myslel, ze uz nam ta vyjizdka po nekolikaty nevyjde. Ale to ne, rikam si, zacalo me v hlave srotovat a prisel jsem na jeden plan: ja jsem ze Znojma, Dedek ze Zdaru nad Sazavou, hledal jsem nejaky misto, ktery nebude moc daleko a kde bysme se mohli sejit, pokecat , projet ... A nasel jsem ho, mesto Trebic, koukam do mapy , mam to tam neco pres 50km a divam se dal a vidim, ze Dedek taky. Parada, hned mu pisu a souhlasi. Ve 12:00 mame sraz v Trebici. Vyrazim asi v 10:45, cesta je pekna, ale celou cestu jedu proti vetru, takze nic moc prijemnyho. Ale dalo se to zvladnout, asi za hodinku prijizdim do Trebice, jedu smerem do centra a naproti me vidim Dedka s jeho Hartfordem :). Dali jsme si sraz na namesti, privitali se, chvilku pokecali. Jak jsme tak kecali, tak mi rikal, ze kousek za mestem je vesnice, pekna polnacka a misto na foceni. Jeste predtim jsem si u benzinky doplnil vzduch do pneumatik a mohli jsme vyrazit na pole ). Postavili jsme tam motorky a kecali a kecali, to vite, meli jsme si toho co rict az az :). Dedek mezitim fotil ty nase kocky (motorky) :) . Cas bezel a bezel a blizila se pomalu druha hodina, a tak jsme se rozhodli, ze se zase kazdej rozjedeme k nasim domovum. Na polnacce jsme stali u sebe a kazdej jel symbolicky na jinou stranu, ja doleva a Dedek doprava :) . Cesta zpatky domu byla o moc prijemnejsi, vitr jsem mel v zadech a Jawka jela jako kdyby chytla druhej dech :). Byla o hodne zivejsi a vitr mi taky pomahal. Zvolil jsem trosku jinou cestu, spise po hlavnich silnicich oproti ceste tam, kdy jsem jel spise po okreskach a pres vesnice. Ani jsem se nerozkoukal a uz jsem byl v Moravskych Budejovicich. Tam je krasna silnice a hned co opoustim mesto tak Jawce prikladam pod kotel :) . Zapomnel jsem dodat, ze jsem natankoval 100 oktanovej benzin a reknu Vam, je to fakt znat ! Na rovince se mi rucicka tachometru lehce prevaluje nad cislem 110. Za chvilku jsem doma a jeste jezdim do vecera v okoli Znojma. Ted hezky doma v kresilku pisu tuto " reportaz " a tesim se na to, az si s Dedkem konecne splnime ten nas sen a vyjde nam ta vyjizdka na Vranove a pak treba v okoli Zdaru nad Sazavou na Vysocine. Urcite se mame na co tesit a vy take, protoze urcite o nic neprijdete. Budeme vas informovat. Tak to byl muj dnesni den, peknej, co rikate? ...

scott67
scott67 napsal 17.12.20 v 11:19 10b.

Ahoj. Měl bych dotaz k té Dakarce. A totiž jestli neznáš přesný původ tohoto motoru. Myslím tím rodokmen. Jestli je to obšlehlá Honda, nebo co to vlastně původně bylo. Já jsem ho dal do rámu klukovi na motokros (s válcem 250 - jmenuje se to minirocket - je to vlastně takovej čínskej Japonec) Ale nevím, jakej japonec. Jako 250tka to navíc jede jako prase. Nic víc se o tom motoru bohužel nedá zjistit. (já jsem ho koupil novej asi za 13 klacků u jakýhosi prodejce pitbiků - přišel mi poštou) Tak kdybys o něm prosím věděl něco bližšího, tak dej Vědět. Dík. Scott

Cafetony
Cafetony napsal 16.07.11 v 10:56

Ahoj draku. Díky za pěknou poznámku. Teď jsem se vrátil po 10ti denní dovolené z chorvatska a na motce je to ouplně jinej zážitek. Překvapilo mě, že má ve znojmě někdo také Hyosunga. Shodou okolností jsem chtěl kupovat taky Hyosung Aquila, ale nakonec jsem šel do suzuki. Dávám 10b a též se těším až se potkáme. Piš si s náma tady na foru, které se jmenuje Znojemsko, tam plánujeme různé vyjíždky. tony

Bortlas
Bortlas napsal 30.05.11 v 07:16

Díky chlapi

Skalák
Skalák napsal 25.07.09 v 22:30

Nejluksusnější Dakarka co jsme kdy viděl.. fakt dobrej vkus a koupě"Neudělal jsi chybu, hele kolik si už najel?Kolik žere? a už si musel kupovat něco že s eti tam něco rozbilo?Ať jezdí i nadále bez G.O.

PAJA-CBR
PAJA-CBR napsal 26.03.09 v 15:36