Vespa PK (1982)

Vlastník 123talis
Vloženo 23.5.2014
Aktualizováno 11.3.2017

Stará klasika okolo komína :) Kúpil som ju lacno a raz ju zrenovujem. Najlepšie je, že nemá baterku. en liať benzín a jazdiť.

První dojmy - Prvý dojem - super, druhý dojem - je to stará rachotina. Prevodovka neprehadzovala, voľnobeh nedržal, tlaky v hlave boli odveci. Vymenil smo prevodovku, pretesnil motor a všetko ide ako má. Občas zdochne na voľnobehu, ale to bude tým, že sviečka netesní. Raz tam vymením hlavu...:)

Motorku bych doporučil pro - Pre hipsterov a ženy :)

A tak aj je. Je to vyše 30 ročný stroj, ktorý už má najlepšie za sebou. Po tom, čo som predal starú Babettu pred pár rokmi mi chýbal stroj, na ktorom by som sa vedel dostať k priateľke, do obchodu a pod. Kúpil som starú lacnú Vespu. Náhradné diely je ľahké zohnať, tak som vôbec neriešil v akom bude stave. Hneď po kúpe som musel vymeniť vidlu prevodovky, čo ma stálo 100E, ale teraz už ide výborne. Zodral sa závit na sviečke, aj závit na prevodovke - otvor na olej, proste tento stroj má už najlepšie za sebou. S trochou pochopenia a citu ale jazdí a nastavil som si ju tak, že štartuje na prvý kop. Občas zdochne na voľnobehu (sviečka dobre netesní), ale vôbec ma to netrápi. Je to stroj na krátke presuny. Keď raz budem mať peniaze, zainvestujem a zrenovujem všetko, čo sa bude ať, teraz však peniaze nemám, tak budem len jazdiť :)

Napriek tomu, že reálny stav je taký, aký som opísal, Vespa je proste Vespa. Je to moja srdcovka, mašinu mám veľmi rád a design je super. Ak sa podarí prihlásiť ju, zainvestujem do novej hlavy a 75cc piestu a budem veselo pobehovať po meste :)

Update 2016/2017
Neviem prečo som to spravil, ale investoval som do tej Vespy ďalších 300€. Kúpil som si použitý motor 125cc elestart. Celkom raritka, no podarilo sa mi to zohnať na bazoši za 230€ (zvyšok cesta do ČR autom na otočku).
Motor som prehodil, rozdiel bol v podstate iba v hlave a elektrike. Šikovný známy mi však elektrické záležitosti vyriešil a Vespu som trochu vyčistil, postaral sa o ňu. Zároveň som dokúpil nové gumy, duše a iné spotrebné záležitosti. Je to veľmi pekný stroj, no je to fakt staré a už má najlepšie za sebou. Neplánujem do toho najbližší rok investovať peniaze a tak mi bude stáť niekde v garáži pod plachtou. Možno ju občas prebehnem po vonku. Treba ešte spraviť brzdy, tlmiče, papiere, lak... asi to ani nemá zmysel vymenúvať. Každopádne je to pekný stroj na fotenie a zaujímavý kus histórie s netradičným motorom (125 2T manuál), ktorý zakaždým rád prevetrám.. :)

Milan1963
Milan1963 napsal 25.05.14 v 10:09 10b.