MZ TS 150 (1984)

Vlastník Soucek
Vloženo 11.5.2014
Aktualizováno 6.6.2014

Výborně ovladatelná motorka s nízkou hmotností a přiměřeným výkonem.

První dojmy - Motorku jsem pořídil od strýce, který jí měl v garáži přes 15 let. Proto bylo nutné vyčistit "zarostlý" karburátor a celé palivové potrubí. Poté už nebyl problém MZtu nastartovat na třetí nakopnutí.

Motorku bych doporučil pro - Sběratele, na motosrazy

Doplňky na motorce - Nosiče na kufry

Tento typ byl vývozní a proto se jich v ČR najde jen pár kusů. Motorka má najeto 11 500 bez přetočeného tachometru, nikdy nebyla položená a vše je v originálním stavu. Technický průkaz mám taky . Jinak na motorku teprve papíry dělám, takže jsem jí testoval pouze na kratších úsecích. Přední tlumiče byly vyteklé a tak se měnili gufera a dával nový olej. Motorka váží něco přes 103 kg (suchá váha) a tím pádem je perfektně ovladatelná. S rychlostí jsem se s ní dostal přes 100 km/h. K motorce mám originální knížku a schéma elektrického zapojení - v případě potřeby rád zašlu na mail.

papíry už mám v kapse a tak jsem motorku i řádně otestoval. přední tlumiče jsou stále dost měkké a tak zkusím hustší olej do tlumičů (někdo radí tam přilít obyčejný motorový ..) Jinak se spotřebou jsem se dostal něco kolem 3l /100 km, což je na to, že motorka byla v testování a ještě k tomu bydlím v Krkonoších (samé kopce) velice slušné. U motorky jsem také měnil převodový olej na w 80, protože ten starej byl moc hustej a spojka měla problémy a zadrhávala se.

yardison
yardison napsal 11.05.16 v 15:08 10b.

Dobrý den,
Mám tento kousek také doma má jen špatné kladívko zapalovaní a jinak byla pojízdná, je bez papírů.
Nechcete ji koupit,? Já ji už nevyužiju.Můžu poslat nějaké fotky.
yardison@seznam.cz 737 242 004

Bambir
Bambir napsal 20.11.15 v 19:57 10b.

Ahoj, krásná motorka , jsem čerstvým majitelem téměř identického kousku, má najeto 18 tis. km. Je čerstvě dovezená z Německa. Právě jsem se taky zaregistroval na Motorkářích. Mám východoněmecké papíry, tak musím ještě rozlousknout registraci v ČR, ale prý to s originál doklady nebude nepřekonatelný problém. Určitě bych se rád s tebou potkal, z Hradce Králové to nemám daleko, rád nahlédnu do manuálu a poslechnu si zkušenosti.

Tuareg-Tengai
Tuareg-Tengai napsal 20.02.15 v 22:46

pěknej kousek na tuhle MZ mám rozebraný motor jestli máte zájem je volný na ceně se domluvíme

ZRX
ZRX napsal 11.05.14 v 23:23 10b.

Unikátní kousek. 10.b.za tvuj přistup a a srdce motorkáře MOTOZDAR.