ČZ Přestavby (1971)

Vloženo 3.3.2014
Aktualizováno 24.10.2014

Novinky 2014

Vloženo: 24.10.2014, Uskutečněno: 24.10.2014, Zhlédnuto: 13x

Tak sem hodím po dlouhé době nějaké novinky. Číza dostala novou zadní i přední vidlici. Je to z poslednío typu čezet co vyjeli z fabriky přední vidlice v podstatě totožná s jawáckou - obrovské zlepšení. Měl jsem na motorce snad troje origo přední vidle staršího typu ale všechno nesrovnatelné s tím co je tam teď =). Zadní hliníková masivní kyvka prostě paráda, už se to nekroutí když to víc klopím. Taky jsem udělal kompletně novou elektriku. Už mám baterku origo zapojení spínačky přes rozpínací relé atd. Už to svítí parádně i na volnoběh a ty funkční kontrolky v hrnci světlometu se mi moc líbí =) Před pár dny jsem to na mokrých kostkách lehce položil a odneska to řadička a jedna páčka. Přes zimu je v plánu nová řetězovka s O kroužkovým řetězem. Lépe pasující zadní blatník (ten původní z 477 je úzký a nesedí ideálně). Vylití nádrže epoxidem a možná i výměna řidítek ikdy nic nekupujte z Turecka chrom se začal loupat v podstatě okamžitě! Taky mám v plánu nainstalovat karbec jikov 2928 snad se to podaří kloudně odladit. Centrální plovákovka, sytič a celkově vychytanější věcička. Dával se taky na poslední čz tak by to mělo šlapat.
Přes zimu snad seženu nějakého pavíka ať se dá příští sezónu pořádně cestovat.

Jinak motorka celou sezónu šlapala parádně, až na prasknutí jednoho šroubu co drží domeček gufera pod zapalováním bez závady. I když jsem toho zase naproti minulému roku moc nenajel cca 5000 km.