Honda CBR 1100XX Blackbird (1996)

Vlastník Joshua.VFR
Vloženo 15.2.2014
Aktualizováno 12.1.2016

Podzimní sraz MaXXimum.cz Rapotín "Moto Penzion U Řízků"

Vloženo: 20.09.2023, Uskutečněno: 15.09.2023, Stav tachometru: 89000 km, Zhlédnuto: 41x , Bod zájmu: Moto Penzion U Řízků

V pátek dovolená, tak hurá do sedla BB a v 9:24 odlet ze Lhoty u Kladna směr Rapotín okres Šumperk (na budíku 88743km ujeto +44 km od posledního tankování do plna). Cestou tankováno 2x. Poprvé, když začalo svítit hladové oko mezi vesničkami po nízkém průletu hradecké dálnice a benzinka nikde, tak jsem se plahočil u krajnice a nechal se potupně předjíždět ostatními účastníky silničního provozu, abych nemusel dle navigace tlačit k nejbližší ale zároveň nejdražší 40.90,- Kč/litr ČS Shell široko daleko v Ústí nad Orlicí (12:05). Po ujetí 206 km (+251 km od posledního tankování, na budíku 88949km) jsem tam tedy symbolicky stříknul za 200,- Kč 4,89 litrů N95, abych se již kochací jízdou nablížil k druhému tankování, v 13:19 tentokrát už do plna a to na ČS EuroOil v Ruda nad Moravou 18,4 litrů N95 á 39.90,- Kč/L (na budíku 89000km ujeto +51km spotřeba 7,71 l/100km). 13:48 příjezd na místo srazu a ubytování na volném 4 lůžkovém apartmánu s vlastní sociálkou. Super, tak rychlá sprcha, převlíknout do kraťasů a hurá na pozdní oběd a uhasit žízeň! První půlitr pivka Šerák 11° na žízeň, druhý Keprník 12° z lokálního pivovaru Holba, Hanušovice na chuť. U toho jsem zůstal už po celý víkend. K jídlu vynikající "moravská česnečka 0,3l" (/česnek, šunka, vejce, sýr, opečený chléb/) a "náš řízek 250g" (/smaž. vepř. kotleta přes celý talíř, beraní rohy, okurky, citrony/). Odkaz na jídelák s cenami pro inspiraci ZDE. Ani jsem nestihl dojíst tu mega porci jídla a už začali najíždět ostatní pacienti na svých (nejen) Super Blackbird 1100 XX strojích. Proběhlo uvítání, ubytování, jídlo a pak už jen volná zábava do pozdních nočních hodin (kuchyně vařila do 20:30 hod.) spolu s plánováním sobotní celodenní vyjížďky. Letošní organizátor srazu MBlack ji naplánoval s odjezdem v 10:00 hod. v délce 208,1 km přes tyto průjezdní body (odkaz na mapy.cz ZDE ): Šumperk, Rýmařov, Bruntál, Vrbno pod Pradědem, Zlaté Hory, Jeseník, Javorník, Lądek-Zdrój (PL), Stronie Śląskie (PL) kde jsme tankovali do plna na ČS ORLEN (Benzina) ZDE za 33.79,- Kč/ litr krásných 11,99 litrů N95 za 74,34 PLN/ 405.15 CZK, na budíku 89172km ujeto +172 od posledního tankování, spotřeba 6,97l/100km) a zpět do ČR přes Kladské sedlo (s občerstvovací zastávkou na utopence a nealko Birell), Staré Město, Hanušovice, s neplánovanou odbočkou na Králíky, Pastviny na pozdní oběd do Hostince u Mostu (strašně dlouho jsme čekali než si nás na plné zahrádce někdo všiml a obsloužil a to nás byli tři plné stoly, dal jsem si jen polévku a pití) a zpět přes Králíky, Hanušovice do Šumperka a konec opět v Rapotíně v Moto Penzionu u Řízků . Celkem vyjížďka 267,5 km. Příjezd, rychlá sprcha a hurá na pivko Keprník 12° a večeři od 19:00 hod. formou rautu (smažené mini řízečky, am. brambory, chlebíčky se škvarkovou pomazánkou, domácí tlačenka, pečená hovězí žebra, kuřecí křídla na obíračku a hvězdou večera se stal tatarák s topinkami. A opět volná zábava do pozdních nočních hodin. V mém případě 01:30 hod. a to jsem nebyl zdaleka poslední ... Ráno snídaně mezi 8:15 a 9:50 hod. na sladko (štrůdl paní domácí, vločky s jogurtem, ovoce) a na slano (klasika: šunka, sýr, zelenina, párečky, míchaná vajíčka). Do 10:00 hod. vyklidit pokoje, rozloučit se a hurá směr k domovu. Cestou už jen pro úplnost uvedu tankování na ČS TankONO Vysoké Mýto Vostice v 11:41 hod., 89388 km na budíku, 15.78 litrů N95 á 38.90,- Kč. S jedním mezipřistáním v Lysé nad Labem jsem v 15:53 na pohodu dorazil v pořádku zpět domů. Na budíkách 89619km a za víkend v sedle BB tím pádem krásných 876km! Tak a jen pro úplnost přidám, že je již dohodnutý pevný termín 10. - 12. 05. 2024 Jarního MaXXimum srazu v Rekreační areál Rumburak ZDE . Tak pokud Vás můj zápis v deníku oslovil, chcete poznat nové kamarády a kamarádky sedlající stejný legendární a nadčasový stroj Honda CBR 1100 XX Super Blackbird , zaregistruj se na www.maxximum.cz , kde potvrď svoji účast ve vlákně tomu věnovaném v sekci: Srazy, setkání a jiné akce a nebo mi tu napiš SZ. TO je pro dnešek vše přátele a děkuji za pozornost, pokud jste můj zápis v deníku dočetli až sem.

mirekhooper07 (65) napsal 27.09.2023 v 18:29

Pěkně napsáno a popsáno včetně fotek z místa výletu Ten mega "nábytek" mě připomíná podobný na Richtrových boudách v Krkonoších

alpik-62 (0) napsal 20.09.2023 v 18:17

Že jste nedali sedlo,když jste bydleli pod ním??? Jinak dobrá hospa,taky jsem si tam pochutnal

• rozbalení & montáž doplňků zn. Quad Lock

Montáž Quad Lock Tlumiče vibrací & Voděodolné bezdrátové dobíjecí hlavice proběhla během pár minut bez potíží, pouze za použití přiloženého imbus klíče. Trochu jsem se pral následně s tím telefon z držáku sundat, celá be

Vloženo: 07.09.2023
    Uskutečněno: 05.09.2023
  • moto doplňky zn. Quad Lock

Již nějakou tu dobu používám na BB jako držák telefonu řešení od firmy Quad Lock v kombinaci s uchycením přes zn. RAM Mounts do krku řízení. *Novinkou pro motorky jsou u Quad Locku teď dva produkty a to: 1.) 469,/cestovani/?act=poi&did=3847

Typ: Koupě
    Vloženo: 04.09.2023
    Uskutečněno: 04.09.2023
    POI: FineBike
  • kontrola a servis BB v 4XMotion

Odložím si zde hlavně pro sebe další zápis do deníku, týkající se letošní kontroly a servisu BB před moji plánovanou účastí na MaXXimum.cz srazu pacientů v Rapotíně v moto penzionu "U Řízků". Na základě doporučení jsem s/cestovani/?act=poi&did=3848

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 03.09.2023