Yamaha XS 500 Dohc (1978)

Vlastník KoldaTL
Vloženo 28.12.2013
Aktualizováno 21.12.2015

Třetí počin naší dílny
Dvouválcová Yamaha xs 500 1978
Kompletní repase motocyklu ,uprava ve stylu "cafe racer"

První dojmy - Po upravě lehky a mrštný stroj,Byl jsem velice překvapen pruběhem motoru ktery točí cca do 9000otáček bez žádné rapidní díry v křivce.co se tyče brzd tak ty fungují na jedničku,tak se musí nechat če i na svoje stáří to dokaže držet krok s podstatně mladšímy stroji :-) Jen ta dostupnost dílu je kalmita.

Motocykl na přáni zakazníka upraven ve stylu cafe racer .
Dovoz rakousko jako nepojizdné po oživéní motoru hrozné kovové rany
Po rozebrání motoru zjištění ohlé ojnice.ta se vyměnila vše se přeměřilo a smontovalo.rozvodák zustal puvodní,z duvodu i toho že mě přijde předymensovany,jen se musela koupit sponka (docela ořech nakonec na ebay anglie i poštou cca 1350kč!!!).motor opět do černé barvy a leštěné víka motoru.
Ram zbaven přebytečnych držáku lakován do zlate barvě.Bobek z motoforzy model ČZ pod nim schována baterie a relatka,plus je tam i zabudovane zadní světlo.
Nádrž zakitována a lakovaná do černé,plus zlatá linka a lehky naznak kinofilmu
Přední vidlice vyleštěna a popuštěna v brylích o 3 cm.řidítka jsou koupeny racing provedení v černozlatem eloxu.zanechán jen otáčkoměp plus kontrolka oleje a neutrálu.
Kola zustala originální jen lakované na černo s leštěným limcem.
Stupačky převařeny více dozadu z možností nastavení.
Výfuky mají novy chrom a koncovky jsou trombonového tvaru
Spínačka se přestěhovala pod sedlo.

Storj kompletně doladěn,a já byl při jeho testování mile překvaen svížností a pruběhem tohoto dvouválcového motoru,klobouk dolu.brzdy s tímto strojem fungují na jedničku. jediné co bych tomu vytkl je dostupnost některych dílu,ale to už musí majitel skousout
Kolda Wasps culture

sysrik
sysrik napsal 21.12.23 v 13:57 10b.

nevíte prosím zatížení na nápravu a hlučnost? yamaha tx500 nebo xs500

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 21.12.15 v 12:29 10b.

Krásná práce . Za deset

martyno
martyno napsal 26.11.14 v 21:47 10b.

No jasná 10 mám taky xs400 a aniž bych chtěl trošku se podobá ale jen malinko krásná práce chlape jen tak dále..

sawyer6
sawyer6 napsal 23.03.14 v 13:35 10b.

pěkná práce

jungen
jungen napsal 28.12.13 v 19:58

ta flexa bez krytu je jinak pekny moto