Malaguti Madison 125 (2000)

Vlastník DanRen
Vloženo 30.9.2013
Aktualizováno 30.9.2013

Poměrně velkej skůtr od Malaguti byť jen 125. Ideální do města, se slušným úložným prostorem.

První dojmy - Můj první skůtr. Kupoval jsem ho na dojíždění do práce. Solidní spotřeba kolem 3,5 l bobré jízdní vlastnosti, pod sedlem dost místa + zadní kufr 40l, dobrá ochrana řidiče i v chladných dnech.

Chtěl jsem něco na dojíždění do práce a ježdění po městě. Původně jsem myslel na nějakou čínu 50-ku, ale to jsem postupně s přibývajícíma informacema zavrhnul.
Nakonec jsem koupil skůtra u pana Jindřicha Kuby ve Vítějovicích u Prachatic.
Mimochodem moc fajn chlapík. Motorky dováží, ve svém servisu pro zákazníka připraví a člověk může bez dalších investic jezdit. Motorka měla vyměněné všechny náplně,novou svíčku,baterku,řemen a válečky variátoru,nové pneu a destičky.
Cena byla o něco vyšší než jinde, ale pokud člověk kupuje ojetinu stejně by tyhle základní věci měl vyměnit, takže by ho to čekalo a ty prachy by stejně vydal.
S přístupem a jednáním pana Kuby jsem byl moc spokojenej a můžu jen doporučit.
Skůtra jsem měl přesně rok a najel jsem cca 5000km. Spotřeba 3,5 l solo 4 l ve dvou.
Na původní záměr dojíždět do práce a trajdat po městě, jsem byl s Malagutem spokojenej. Úložnej prostor dostatečnej, spotřeba fajnová.Poruchy jsem neměl žádný. Jako řidič jsem měl pohodlí i za chladnějších dní. Nevýhodou byla malá kola, ostatně jako u většiny skůtrů. Taky výška sedla vzhledem k tomu že jsem prcek (170cm ) nebyla úplně optimální.
Na jízdu solo výkon stačil, jenže postupně jsme s manželkou začali jezdit ve dvou.
A když jsme vyrazili za město, tak skutr 125 byl samozřejmě málo. Stačil menší kopec a udržet rychlost byl problém. Natož třeba předjet náklaďák kterej jel 80km/h. To bylo na dlouho. A to byl hlavní důvod proč se poohlédnout po něčem výkonnějším.
Na ježdění ve městě určitě dobrý a praktický skůtr. Pokud mu majitel dá trochu péče určitě má solidní a spolehlivé přibližovadlo s pěkným nadčasovým vzhledem.

Milan1963
Milan1963 napsal 30.09.13 v 10:10

Pěkný a praktický skútr. 10 bodů.