Simson S 51 Enduro (1988)

Vlastník Tomas-R
Vloženo 25.9.2013
Aktualizováno 27.10.2018

Lehké enduro, které projede téměř všude. Nízká spotřeba a vysoká spolehlivost dělají ze Simsona skvělou motorku i přes to, že už je 25 let stará. Ideální pro začínající jezdce(i já jsem se na něm učil jezdit).

První dojmy - Skvělé. Simson se mi líbil už od dětských let. Hned po první jízdě, která začínala na louce, jsem si tuto motorku tak oblíbil, že v nynější době bych nedal dopustit na jinou s podobnými technickými parametry. Navíc po letošní opravě jezdí tak pěkně, že bych se nebál jet někam dál.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající jezdce.

Doplňky na motorce - Žádné, většina dílů je originál ještě z NDR.

Protože jsme doma neměli jinou.
Jízda je dobrá, motor drží, po jedenácti tisících kilometrů jsme vyměnili akorát svíčku, Brzdy fungují také dobře s tím, že byl menší problém je seřídit. Podvozek je bez jakékoliv poruchy. Ovladatelnost je přímo skvělá. Otočím se na pětníku, motorka jde za plynem, je velmi mrštná a lehká. Nechá se s ní projet i středně těžký terén. Jízda se spolujezdcem není zrovna dobrá volba. Úspšch je, když ve dvou motorka jede 50 km/h, v kopcích je to ještě horší, ale nemůžeme od pionýra čekat zázraky. Úložné prostory jsou téměř nulové, kromě skříňky na baterii a nářadí není úložný prostor žádný, na nosiči vozím akorát čepici nebo oblečení, které mám stažené popruhem. Spotřeba je velmi nízká, pohybuje se od 2 do 2,6l/100km. Servis zvládáme doma a poruchy zatím žádné.
Motorka se nejlépe cítí ve městě a na polních a lesních cestách. Naopak není vhodná do těžkého terénu kvůli měkkému přednímu a tvrdému zadnímu odpružení, nehodí se také na silnice I. třídy kvůli nízké rychlosti.
Na motorce bych cestoval jen na kratší vzdálenosti, ale věřím, že nadšenci by cestovali klidně napříč republikou:)

ladin-t
ladin-t napsal 25.09.13 v 20:36