Kymco Agility City 125 (2013)

Vlastník petr311
Vloženo 17.7.2013
Aktualizováno 5.1.2014

Kymco Agility City 125 - modrá barva. Vynikající a spolehlivý dopravní prostředek pro každodenní použití, dostatečně výkonný a pružný motor, který při rozjezdech např. na křižovatkách nenechá nikoho na pochybách, kdo je tady pánem

Motorka koupena od FIRMA:Moravamotors s.r.o. (Krhová) - S prodejcem maximální spokojenost. Pomohl mi při výběru toho správného modelu. Dokonce mi umožnil se projet na několika skútrech, a to nejen na dvorku :-), což se tedy opravdu dneska málo vidí. Velmi ochotný a vstřícný personál, totéž platí i o servisu. Rozhodně mohu tohoto prodejce vřele doporučit.

První dojmy - První dojmy? Prostě nadšení, tento skútr mi neuvěřitelně sedl. Velmi kladně hodnotím pohodlné ovládání, nádherný vzhled - skútr působí robustním dojmem, a v podstatě i jízda tomu odpovídá (myšleno jen v nejlepším smyslu). I když byl skútr určen i podle názvu spíše do města, bez problémů lze s ním vyrazit i na delší trasy. Možná malinko zklamání trošku větší spotřeba - aktuálně lehce nad 3l/100km, nicméně je to karbec no … ale to svezení fakt luxusní :-)

Motorku bych doporučil pro - Dle mých dosavadních zkušeností naprosto spolehlivý a pohodlný dopravní prostředek k cestování za prací, zábavou, poznáním, výlety apod. Moc bych ho nedoporučoval pro ty, kdo by se rádi se skútrem častěji proháněli po dálnici, tady si myslím, že Agility City 125 je trošku poslabší, ale to neznamená, že se s tímto skútrem nedá jet po dálnici, sám jsem si to už vyzkoušel na vlastní kůži :-)

Doplňky na motorce - Zadní kufr 35L a čelní ochranné plexi.

Proč jsem si vybral tento stroj?

Rozhodoval jsem se mezi Honda PCX 125, Honda Vision 110, Kymco Agility City 125 a Kymco Super 8 125. Honda Vision, to jsem zavrhnul hned na začátku, skútřík je vhodný spíše pro ženy a osoby menšího vzrůstu (manželka o něj docela orodovala, nicméně neprošlo ). Honda PCX docela pěkná, když pominu cenový rozdíl asi + 15.000,- oproti Agility 125, tak mi vadil středový sloupek - není možné tam nic vozit, to na Agilitce lze pod nohy naložit docela dost No a konečně Kymco Super 8 - nějak mě tento skútr nezaujal, vzhledově i pohodlím na sezení rozhodně zvítězil Kymco Agility City 125.

Jaké mám zkušenosti se skútrem?

Zatím jen ty nejlepší. Jízda je velmi pohodlná, skútr je vhodný i na delší cestování, a nic vás pak nebolí, motor poměrně výkonný. Velmi slušná akcelerace, je to znát např. při rozjezdech na křižovatkách. Než se auta vůbec vzpamatují, já už jsem dávno pryč Brzdy jsou kotoučové vpředu i vzadu, dle mého názoru dostatečně účinné. Podvozek hodnotím jako přiměřený, pro mě vyhovující, celá konstrukce působí velmi robustním dojmem, a v podstatě to není jen dojem, skútr je skutečně robustní, docela ho mám problém vtlačit k autu do garáže . Ovladatelnost hodnotím jako výbornou, paradoxně možná v městě se malinko hůře ovládá, dělají to asi velká 16" kola, proto si myslím, že skútr je vhodný také např. na dojíždění do práce apod., i na delší trasu mezi městy. Ostatně já jsem si ho i pro ten účel kupoval a v tomto směru naprosto splnil mé očekávání.

Úložný prostor

Úložný prostor je poněkud slabinou tohoto skútru (ale ne zas tak velkou), je to víceméně daň za velká 16“ kola. Integrální přílba do pod sedadlového prostoru prostě nevleze. Nicméně rozhodně úložný prostor pod sedlem u Agility City 125 nepatří mezi nejmenší ve své kategorii, viděl jsem i podstatně menší a u mnohem dražších strojů … Kromě povinné výbavy zde ještě pohodlně vleze nákup – bez problémů tam vleze např. 5kg brambor, nebo 3x1,5l PET lahve s minerálkou apod. Prostě úložný prostor po roce užívání hodnotím jako přiměřený.
Pro převážení objemnějších věcí jsem si pořídil přídavný kufr na zadní nosič o objemu 35L a problém s uložením integrální přílby je vyřešen a ještě zbude dostatek prostoru na nějaké drobnosti.

Spotřeba

Spotřeba je trošku vyšší než jsem předpokládal, aktuálně se pohybuje kolem 3,2l/100km, nicméně je asi odpovídající této kategorii a konstrukci motoru. Pokud bych chtěl vyloženě skútra na spotřebu, tak nižší spotřeby dosahují co mi je známo Hondy, ovšem ty ceny … Tak jsem si spočítal, že než projezdím v benzínu ten případný rozdíl ve spotřebě a ceně, tak to uplyne let … Takže spotřebu hodnotím asi jako přiměřenou. Snažím se jezdit opatrným až ekonomickým stylem jízdy, rychlost 80-85km/h, jen když je potřeba tak vyjímečně to vytáhnu výš, nicméně rychlost kolem 80km/h považuji u Agilitky za takovou akorát. (dodatek pro rejpaly - opatrný nebo ekonomický styl jízdy u mě znamená, že rozhodně nejezdím stylem plyn na plno, povětšinou max. na 3/4 plynu, což lze bez problémů jet ustálenou rychlostí 80-90km - záleží na terénu, povetrnostních podmínkách apod.,)
Jinak spotřebu a další výdaje si sleduji na serveru Spotreby.cz
Spotřeba KYMCO AGILITY CITY 125 MOT. 7 kW

Servis, poruchy

Tak zatím mám za sebou první předepsanou servisní prohlídku – garančku po ujetí 500km, poruchy se mi zatím naštěstí vyhýbají, nezaznamenal jsem dosud po najetí 2.100km sebemenší problém, tak snad to takto vydrží co nejdéle
Tak zde změna, po najetí zhruba 2.700km se projevila první závada - únik oleje zespod krytu variátoru. Závadu i odstranění popisuji ve svém deníku.
Za rok 2013 jsem toho najezdil poměrně dost, tak po najetí 5.000km další předepsaný servis u prodejce Moravamotors Valašské Meziříčí, vše bez problémů.

Kde lze skútr nejlépe využít

Skútr Kymco Agility City 125 najde své uplatnění jak v městě, tak i mimo město. Jak jsem již zmiňoval, robustní konstrukce, velká kola, poměrně pohodlné sedlo, dostatek prostoru, to vše předurčuje tento skútr i na delší výlety, kterých se nemusíte obávat.

Tondast
Tondast napsal 28.06.20 v 21:49 10b.

Dík za recenzi

pablo-tu
pablo-tu napsal 25.04.15 v 08:37 10b.

Oceňuji obsáhlý popis motorky a jejích vlastností. Hodnotím jako užitečné informace - určitě přínosné pro rozhodování o novém dopravním prostředku tohoto typu. Díky za Tvůj čas a ochotu se podělit o poznatky
Přeji mnoho úspěšných km. Pavel (pablo-tu)

travnicekbeda
travnicekbeda napsal 03.01.14 v 21:52 10b.

Geodet
Geodet napsal 26.12.13 v 21:30 10b.

Supr stroj, taky jsem při výběru moto koukal na skútry, ale trochu větší kubatury. Nakonec jsem se rozhodl pro skoroskůtr s manuálním řazením.

petr311
petr311 napsal 17.08.13 v 17:14