Motorro Raptur 125 (2013)

Vlastník AJenkins
Vloženo 25.6.2013
Aktualizováno 11.5.2014

Krásný design, super zvuk výfuku, pohodlí - tak bych zhodnotil Motorro

Motorka koupena od Motonova - Skvělý servis, vždy se vším poradí, velmi ochotní

Maxon Ardour: Nebyl vubec na skladech

První dojmy - Motorka mi perfektně padla do ruky. Líbí se mi na ní zpracování, barvy, světla. Přední kotoučová brzda brzdí úplně perfektně, zadní bubnová je vlažnější, ale přitom s dostatečným brzdným účinkem. Sedačka je velmi pohodlná i pro spolujezdce.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro začátečníky, i když motor je celkem dost silný

Doplňky na motorce - Motobox

Vybral jsem si Motorro Raptur 125 zejména kvůli vzhledu a kvůli prodejci. Zatím mám na motorce najeto pouze 300 km a jsem těsně před garančkou. Na to, že ma výkon necelých 5 kW, tak bych řekl, ze jede víc než slušně. Na půl plynu jede po rovince tachometrových 70 km/h, víc jsem ani nezkoušel, ale rezerva a i tah tam ještě byl.

Zkoušel jsem s ním jet i v mírném terénu a zde je vidět, že skútr je rozhodně určen na silnici. V zatáčkách sedí skvěle, jen je škoda, že tam jsou pouze 12" kola. Osvětlení je super, jízda v noci není problém. Veškeré ovládání je bezproblémové a pohodlné.

Po 200 km mě začaly trápit rozjezdy, jako by vznikal podtlak v nádrži a benzin netekl do karburátoru. Ve čtvrtek jedu do servisu v rámci záruky, aby to zkontrolovali.

Tak se zjistilo, že tam byl vadný plastový nějaký kus u nádrže a ten mi napadal do hadičky vedoucí do karburátoru. Vše vyčistili, dali nový plastový kus a raptur jezdí zase skvěle.

Mám najeto již 500 km, takže první garančka za mnou. Byl mi seřízen karburátor a raptur lítá ještě rychleji. Jinak vše zatím bez problémů

Po dnesnim dni (21.8.2013) mam najeto 1400 km. Musim rict, ze mi skutr prirostl dost k srdci. Vyzkouseno i jizda 100 km v kuse a musim rict, ze to byla naprosta pohoda. Skutr po rovinkach dava v klidu 90 km/h a nema problem jit jeste dal. Spotreba se stale pohybuje pod 3 litry, takze tankovat u benzinky za 130,- plnou nadrz je nadhera. Bohuzel se mi mezitim staly dve zavady. Jedna byla, ze pri zastaveni a hozeni skutru na centralni stojan mi preskocila rucicka palivomeru za zarazku a kdyz ted pootocim klickem do startovaci polohy, tak se rucicka zasekne o zarazku. Je celkem neprijemne nevidet stav nadrze, ale vim, kolik na ni najedu a obcas otevru nadrz a kouknu se. Takze to zase takovy problem neni. Domluvil jsem se i s Panem Souckem (z Motonovy), ze to budeme resit o zimni prestavce, at me to neomezuje behem sezony. Druha vec je, ze se mi ulomily "packy", ktere drzi vzduchovy filtr. Kdyz jsem videl ty "packy", ktere mi prisly, ze jsou snad z plastu, tak jsem si rikal, ze toho vydrzely hodne, kdyz vezmu stav nasich silnic a hlavne jak je velky filtr. V motonove mi tedy vymenili tyhle packy za plechove a verim, ze uz to bude v pohode. V patek me ceka druha garancni prohlidka, takze mazla necham na vikend v servisu (stejne jedu na vodu).

V posledni dobe celkem resim narust vykonu. Jde o to, ze pritelkyne bydli na vesnici, kde jedu 6 km mensi tahly kopec. Tam mi jede skutr tech 70 km/h a chtel bych tam jet o krapet vic. V Motonove jsem to resil s panem Souckem a vidim to tedy na jiny variator a to primo od Malossi. Ale necham to az na novou sezonu (2014). Prece jenom mam najeto teprve 1500 km.

Dalsi vec co resim je navyseni kapacity prevozu veci na skutru. Jde mi predevsim o kempovani. Ono jet s pritelkyni, dvema spacaky, stanem a oblecenim vyzaduje misto. Napadlo me udelat zahradku na kufr, jelikoz jsem to uz nekde videl. Zkusim ho vyrobit svepomoci. Pote urcite dodam foto

tatusak
tatusak napsal 07.08.17 v 09:02

Dobrý den zajímalo by mě jaké jsou další zkušenosti se skůtrem? až do současnosti. Přemýšlím o nákupu Děkuji

26999
26999 napsal 20.09.14 v 05:17 10b.

Hezké počtení o stejné motce, se stejnými "závadami" ... S tím palivoměrem: i po opravě stejný problém. Vyřešil jsem svépomocí, a to jsem rozdělal palubku s budíkama a na zarážku přilepil delší bužírku. Od té doby pokoj ...

pitras.dz
pitras.dz napsal 01.01.14 v 13:05