Yamaha XV 125 Virago (2001)

Vlastník WP-Kubik
Vloženo 9.5.2013
Aktualizováno 9.5.2013

Slaboučká, ale zábavná a velmi hlučná motorka.

První dojmy - Byla to zkouška, jestli bude a nebude bavit, nakonec tedy dva a půl roku. Bavily mě doplňky, a neomezené možnosti s nimy. Hezká, příjemná motorka, spolehlivá.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co nepotřebují obrovský výkon a chtějí se jen vozit.

Doplňky na motorce - Kožené brašny, opěrka pro spolujezdce, prodloužené přepákování, fanfáry, metrová řidítka fehling, otevřené sání, rolka v předu a vzadu, laděné výfuky, jiná zrcátka, kšilty nad blinkry a předním světlem. SPZ na boku.

Chtěl jsem si ztkusit malinkýho chopříka, co ovšem budí dojem velké motorky. Slabší výkon jsem si vynahradil vzhledem, a různými úpravami...

Jízda: Hezky se jelo, na pohodičku, jak jinak. Když jsem jel sám, což bylo většinou pořád, vždycky jsem si to užil.

Motor: 125tka, dvouválec do V, co víc si přát, budil dojem velkým výkonem, pro lajka tedy. Měl najeto 32000 a jediná chybyčka byla netěsnost ventilového víka.

Brzdy: Přední jsem měnil na nové, zabrzdil jsem jedním prstem. Dobrá funkce brzd.

Podvozek: Pěkně měký, pohodová jízda i na delší vzdálenosti.

Ovladatelnost: Šlo jen o zvyk, nohy před sebou a nízké těžiště, ale to po pár kilometrech nebyl problém, vynikajícně se vodila po silnici, je lehoučká.

Spolujezdec: Dostal pro větší pohodlí opěrku, jinak krásně měká sedačka, i když křeslo to taky zrovna není.

Úložný prostor: Byl vyřešen dvěma koženými brašnami.

Spotřeba: Když sám tak něco kolem 3-3,5 litru, ve dvou lidech pak něco kolem 4,5. Což na 12ti litrovou nádrž je akorát tak dostačující.

Poruchy: Jen tedy netěsnost ventilového víka

Na motorce i o takovém malém obsahu jsem cestoval, třeba i 300 km, jízda byla o pohodě, žádná velká rychlost, ale o tom si to užít, i když tedy výkon postrádá, ale to asi každá 125ka.

ALLF
ALLF napsal 28.08.13 v 05:18 10b.

...sluší Jí to...,je vidět,že na každým centimetru,jsou na ní Tvoje otisky...

deadchopper
deadchopper napsal 16.05.13 v 17:24 10b.

Krásný stroj na tom se musí jezdit pohádka

Boža
Boža napsal 13.05.13 v 17:30 9b.

Pěkný čopřík za 10 bodů

jikov
jikov napsal 12.05.13 v 12:34 10b.

Krásný stroj,ať ti dobře slouží a dělá jen radost.

Vycho
Vycho napsal 11.05.13 v 12:39 10b.

Za virago jasných 10 b