KTM 990 SuperDuke (2007)

Vlastník Jejdapatník...
Vloženo 21.4.2013
Aktualizováno 25.9.2013

Vzteklý rakouský Vévoda s Akrapama..

Motorka koupena od FIRMA:2B Moto (Trutnov) - Dá se říct, že normální jednání s tím že vše co řekl tak dodržel, ale neřešil jsem žádný problém, takže nevím..

První dojmy - Kdybych na Duka přesdlal ze čtyřválce, tak bych byl unešenej z úžasnýho motoru, kterej jede jak prase, z brzd, který jsou vynikající a z ovladatelnosti - ta je je jedinečná. Ale protože na Duka přesedlávám z Tuona, tak napíšu, že motor je sice vzteklý V2, ale je nezáludný a zvladatelný, brzdy jsou A1, ale na Tuono nemají (mluvím o přední samozřejmě), jen ta ovladatelnost je asi o fous lepší. Ale i tak je to vzteklý V2 Vévoda..!

Motorku bych doporučil pro - V2 kucí a holki.. :)

Doplňky na motorce - Akrapky, štítek Ermax

Nedá mi to jinak, než srovnávat s Tuonem - to jsem prodal protože jsem věděl, že bych se na něm zabil :) s tím, že půjdu do nějakého sice silného, ale čtyřválce. Tak jsem vyjel na pár inzerátů, zkusil i třívál ve Sprintu a vono to prostě nebylo ono. Prostě mi chybělo to, co umí jen V2. KTM SuperDuke byla taky volba, ale za celý konec zimy a celé jaro jsem nenašel žádný pěkný kus. Až pak v Trutnově tento hnědý kousek s Akrapama a s 9900 km na tacháku. Mňam..
No a teď to srovnání s Tuonem. U svého Tuona jsem dával větší rozetu, aby se s tím vůbec dalo jezdit :) bylo to strašně do rychla. A i přesto jsem s Tuonkem jezdil běžně 160-180 na okrskách a maximálka 230km/hod no problem. SuperDuke má sice jedničku taky do rychla jak prase, ale pak má kvalty hodně blízko. Tím pádem celková maximálka (dnes z kopce) 210 km/hod a na okrskách 150 - 160km/ hod.
Nóó, prostě to co jsem chtěl, ALE - nějak mi to Tuono stejně chybí... :(
Můsím ještě přiznat, že jsem ty Akrapy ještě neodšpuntoval - vložky držej jak sfiňja, dopr..
Takže uvidíme jak to pojede potom.
No a jinak míň páry i ve středních otáčkách - Tuonko jelo prostě líp, tady si musím hlídat otáčky a pod 6 nedejbože pod 5 to nenechat spadnout. Což u některých zatáček znamená za dva..
Ale jinak spokojenost - prostě se nechci zabít a na Dukovi to bude trošku nižší pravděpodobnost vůči Tuonu, že se to stane... :))

Hmm, tak jsem dnes vodšpuntoval ty Akrapy a pravděpodobnost se zase zvýšila - kuwa, je to znát..!! Nechápu toho kdo si koupí Akrapy za 36 litrů a nechá je zazátkovaný..
Jo a ten zvuk!! Tvrdý syrový a trošku "hlasitý".. :) projel jsem to večer před osmou a zbudilo to trochu rozruch..

Tikous
Tikous napsal 04.05.13 v 09:58 10b.

Skvělej stroj, taky sem na něj koukal, než sem našel svůj bílej

Tomas_
Tomas_ napsal 22.04.13 v 20:38 10b.

je to dobrý stále V2 a o tom to je