BMW R 1200 GS (2004)

Vlastník miki22
Vloženo 13.3.2013
Aktualizováno 17.10.2018

Vloženo: 13.03.2013, Uskutečněno: 13.03.2013, Zhlédnuto: 3x

Troch s odstupem jsem se rozhodl se podělit o zážitek s nákupem této motorky. Na motorkářích jsem našel inzerát Brambory za celkem dobrej peníz ( Z ohledu k manželce neuvádím cenu, protože jsem jí z taktických důvodů řekl podstatně nižší a stejně se jí to zdálo moc). Dohodl jsem se že se v sobotu přijedu na ní podívat. Večer jsem šel na ples a s kamarádem jsem tam dohodl že pojede se mnou. Je majitelem stejného Bramboráka a už zná některé jeho neduhy na které je potřeba dát si pozor. Ráno jsem se po plese probudil a nebylo mi zrovna recht. Navíc začalo hustě chumelit což v naších zeměpisných podmínkách vyvolává kalamitu. Chtěl jsem to odpískat a doléčit si opici. Nakonec jsem po obědě zavolal kamarádovi - chtěl jsem od něho slyšet aby jsme to odpískali vzhledem k nastalým okolnostem. On mě však řekl pravý opak, že už na mě čeká a že by bylo záhodno vyrazit, že na mě nemá celé odpoledne. Bylo to asi šedesát km a cesta byla celkem úmorná a navíc ve Slatiňanech jsem na kruháku vzhledem k náledí málem políbil zezadu přede mnou jedoucí dodávku. Když cvakalo ABS a auto jelo nezměněnou rychlostí kupředu bylo mi celkem ouzko, ještě že řidič vyrazil do křižovatky včas, asi viděl jak se auto za ním šrekuje a moc nezpomaluj. Motorka na obrázku vypadala lépe než ve skutečnosti. Gumy taky byli více ojeté než bylo v inzerátu deklarováno. Vůbec jsem z toho měl smíšené pocity. Ale já ji chtěl kamarád na ní hledal mouchy, ale já už věděl že bude moje. jako zkušený kšeftman prošel motorku a našel pár neduhů kterými motorka trpí ( bývalý majitel tvrdil že o nich neví a že je úplný laik... ) Nakonec slevil sedm litrů a my jsme si plácli ( ještě mi visí druhý klíč). Potom začal proces nakládání. Když bývalý majitel viděl z čím jsme přijeli, nevěřil že to tam naložíme ( já v určité chvíli taky). Sundali jsme plexi a plotnu na kufr, dát prkno na nájezd a motorka byla v autě. Sedačku jsem musel dát sice na doraz k volantu což značně změnilo komfort řízení, ale vešla se tam. Ještě jsme sundali zadní světlo vesměs z preventivních důvodů a zabouchl jsem dveře a už jsem se těšil až bude chrochtat doma ve chlívku. Ještě musím dodat že jsem jednou zapadl vzhledem k tomu že kamarád je ze vsi kde dávají lišky dobrou noc a silnice tam nevede jen polní troch zpevněná cesta.

• cesta z města

I když počasí nevěstilo nic dobrého, přesto jsem vyrazil původně tak na hodinu se vyvenčit a také zase získat nějakou tu turistickou známku. Tentokrát jsem vyrazil směr Nasavrky a Skuteč a přes Chrást a Slatiňany domů

Vloženo: 30.06.2013
    Uskutečněno: 30.06.2013
  • cesta do českého města duchů

Dnes konečně po dlouhé době zase neprší. Svrbění ruky mě donutilo přemýšlet, zda nepodniknout alespoň krátký výlet na motorce. Následovala rozvaha, ale kam?? Na motorkářích jsem asi před dvěma měsíci četl o zajímavé návš

Vloženo: 27.06.2013
    Uskutečněno: 27.06.2013
  • Montáž padáku a rozšíření stojánku

Tak jsem utratil nějakou korunu za doplňky, padáky mi přišli celkem užitečná věc. Na okrasu budu myslet až přes zimu. Padáky jsem koupil spodní i horní a ještě jsem udělal po domácku rozšíření bočního stojanu.

Vloženo: 26.06.2013
    Uskutečněno: 26.06.2013