Kawasaki ZX7R (2001)

Vlastník O.X.H.
Vloženo 4.11.2012
Aktualizováno 4.10.2014

Vloženo: 14.05.2013, Uskutečněno: 13.05.2013, Stav tachometru: 38938 km, Zhlédnuto: 6x

Při prudkém brzdění z vysoké rychlosti dosti vybrovaly řídítka, tudíž nutnost pátrat po příčině byla více než namístě. První v pořadí, kde hledat, byly brzdiče. Vzhledem k tomu, že jsem měl zamluvené u Steveeho (který se rovnou nabídl, že to všechno můžeme u něj zkompletovat) pancíře a destičky, tak jako tak by na rozebrání třmenů došlo. Posléze se ukázalo, že vibrování do řídítek zapříčinily 4 nefční pístky. Na jednom z třenů se musel jeden ze čtyr šroubů odvrtat, jelikož se mu ven jaksi nechtělo. Samotné odvrtání také oříšek. Made in Japan asi nebude zase takový shit, když odkouří šest vrtáků. Ve finále do oběhu nalita brzdovka Repsol, jelikož brzdovka od Motorexu, jíž jsem objednával na mx4life.cz, zkrátka nedošla. Tímto velký dík Steveemu za zkompletování a čas.

stevee (7) napsal 31.05.2013 v 16:05

Tak hele,prodávám vercajk několik let a to co používam nejsou žádný bláta imbusy z baumaxu za 49,-.To co radíš s torxem ,je finta kterou znám taky dobře, jenže v tomhle případě to nepomohlo,zkrátka do tohodle šroubu nešel torx natlouct(mám všechny velikosti),protože otvor ve šroubu je mělký na naražení konického tvaru torxu,informuj se u majitele.
Ke kanálku,pokud bys měnil pravidelně brzdovku a nenechal tam ten sajrajt,kterej tam po rozebrání byl a přicpával právě zminované kanálky,není problém s odvzdušněním na poprvý a odvzdušněno za cca 15min obě.Pří výměně hadic stačí vyndat odvzdušnovák ven úplně a protlačit kapalinu ke třmenům a pak se doodvzdušní klasickým způsobem.

Rebel83 (43) napsal 30.05.2013 v 05:57

stevee> Třeba já používám poměrně drahou sadu imbusových klíčů a nikdy se mi nepovedlo protočit vnitřní šestihran. To se dělo když jsem používal normální imbusy u kterých není problém používáním hrany zaoblit. Pokud je cítit, že se vnitřní šestihran mění na válec, je dobré v tomto okamžiku použít torxy.
A ke kanálku? Když už to někdo rozebere (třmen) tak úprava kanálku je už třešnička na dortu, která dost usnadní následné odvzdušnění systému. Nevěřím tomu, že když se tato úprava neprovede, že v systému nezůstane vzduch. To je vzhledem ke konstrukci nemožné a pár bublin tam bez úpravy bude vždy
Toť můj skromný názor

stevee (7) napsal 14.05.2013 v 19:01

Jakým kvalitním vercajkem myslíš?zkrátka když protočíš imbus v hlavě,tak co?vytahovák šroubů nepomůže tak co bys použil ty?Na piču navržený kanálek vrtat,proč?odvzdušnění je sranda,když máš správnej postup..

O.X.H. (3) napsal 14.05.2013 v 18:57

Kvalitní vercajk byl, ale ten šroub se ne a nedal přemluvit.

Rebel83 (43) napsal 14.05.2013 v 18:50

Kvalitním vercajkem nebo postupem by jsi si mohl odpustit tuto divočinu
Kurva! Šrouby odvrtáš a napiču navržený kanálek ne? Srabe

• Havárie

28. září ve 3 hodiny jsem nad Dubí směrem na Cínovec boural. Podklouzlo mi v zatáčce zadní kolo a moto skončila v německém autobusu, kde následně shořela. Já si udělal výlet do svodidel a následně do ústecké Masarykovy n

Typ: Havárie
    Vloženo: 04.10.2014
    Uskutečněno: 04.10.2014
  • Nová baterie

Stará baterka, která už byla třikrát kody a navíc posledních 6 měsíců jen ležela na ponku, to měla samozřejmě spočítané. Tudíž pořízena nová, 8 Ah nahrazeno 9 Ah. :-DD

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.09.2014
    Uskutečněno: 18.09.2014
  • Vidlice

Sice vidle ještě netekly, ale byly zapotřebí vyměnit futra. Objednávat něco z parts depotu je docela dobrozdružství, jelikož se na futra čekalo přes měsíc. Po rozborce velké překvapení - vidlice mírně ohnuté, tudíž fčnos

Typ: Oprava
    Vloženo: 15.09.2014