Aprilia RS 125 (1998)

Vlastník Sveecha
Vloženo 15.7.2012
Aktualizováno 7.8.2012

Je to můj první stroj, koupil jsem ji v dosti špatném stavu ale vyšperkoval a už jezdí jak by měla. Na roky co už má za sebou jezdí opravdu jako ďas, akorát to hltá teda jak Otesánek v ráži.

Mou "Aprilku" jsem koupil v říjnu 2011 po úspěšném složení zkoušek na řidičák
plný nadšení a nedočkavosti už se konečně projet na pořádném stroji.Při prvním ohledání a projetí se to zdálo být jako parádní motorka, později však po určité době ježdění sem zjistil že nebyla tak parádní jak ji předchozí majitel vychvaloval... Dojezdil jsem rok 2011 a počkal na jaro kdy přišel na řadu "jarní servis". Tam jsem zjistil že převodovka je úplně KO, píst ohoblovaný, přívěra absolutně zanesená, přední tlumiče na generálku, no prostě "super stav" po domluvě s mechanikem jsem si sehnal potřebné součásti a po určité nekrátké době byla motorka v pucu. Hned jakmile jsem se na ní projel po tomto servisu to byl absolutně jiný stroj. S fungující přívěrou jsem nad 8 tisíci zažil konečně ten slibovaný zátah a s novou převodovkou to řadí jak za mlada. Aktuálně jezdí "Aprilka" jak ďas a kupodivu dokud se nedostanu nad rychlost tak 130km/h tak docela drží krok i s o hodně vyšší kubaturou. Jako první motorka kterou jsem měl, je parádní... Dá se na ní jet rychle, jde parádně klopit do zatáček a co se mi hrozně libí je, že na stopětadvacítku je hodně veliká (CBR 125 vedle ní vypadá opravdu srandovně). Nemůžu si stěžovat ani na zvuk, ve kterém si moc lidí zrovna nelibuje, ale mě se zvuk 2 taktu líbí, navíc vskutku ve vyšších otáčkách je krutopřísný.
Co se dá vyčíst, je tak akorát na stopětadvacítku dosti vysoká spotřeba, dál má poměrně tvrdý centrál ale přes to se člověk přenese během pár sekund posezení, no a v poslední řadě pohodlí není kamarád této motorky, aspoň podle mého názoru kdy po určité době v sedle už člověk cítí zápěstí a já mám problémy s kyčlí (což je způsobeno nefunkčností mojich kloubů). Je to stroj na svou kubaturu nechutně výkonný,hladový , ale v konečném důsledku jakmile člověk sedne a jede tak nic negativního necítí pouze radost z ježdění a to je to o co tu běží :) ...

Cornellius
Cornellius napsal 19.08.12 v 23:42

RS je RS, taky s láskou vzpomínám... ostatní stopětadvácy byly malé motorky, tohle budilo na silnici mezi malýma kubatůrama respekt...užívej ve zdraví a jezdi opatrně

Sveecha
Sveecha napsal 27.07.12 v 18:41

Díky moc lidi :D dělám co můžu

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 27.07.12 v 14:39

Vždy když Tě vidím projet zavzpomínám na své RSko.. je to bomba! Máš pěknou leštěnku! Tak ať Ti slouží.. za 10b

honza0a
honza0a napsal 20.07.12 v 16:26