Yamaha XT 660 Z Tenere (2012)

Vlastník ziki.xt
Vloženo 1.7.2012
Aktualizováno 18.7.2021

Vloženo: 28.10.2012, Uskutečněno: 27.10.2012, Stav tachometru: 7171 km, Zhlédnuto: 12x

Již sedmým rokem pořádají Strakoničtí Bobři akci zvanou Funus pincka kde oficiálně uzavírají motocyklovou sezónu a tak jsme se rozhodli s bráchou že taky pojedem dát to poslední sbohem a popřát ostatním motorkářům tu upřímnou, a že jako aby to čekání do jara v poho ustáli atd. Den předem bylo ješte +9 a suchý silnice tak jsme dali krátkou projížďku aby jsme tak ňák odhadli kolik toho oblečení a jaký rukavice a jezdilo se docela v pohodě. Večer začli média vyhrožovat , že k nám skopčáci posílaj pomstu za sudety v podobě poklesu teplot pod dlouhodobý normál a déšť ktérý bude přecházet ve sněžení a to ba i v nížinách .Jak jednoduše zní tyto metereologické fráze o to brutálněji se prožívají v sedle motky. Druhý den ráno po probuzení to ještě vypadalo celkem nevinně, slabé mrholení tak to se ještě ustojí,řekli jsme si a tak nějak z hecu si dali slovo,že to dáme i v dešti.Akce byla naplánovaná na 14h a tak jsme i doufali,že do tý doby možná pošlou z Německa i nějakej ten sluneční paprsek ale skutečnost byla jiná.Doma se nám to pěkně sedělo u kafe a my jen zírali na snímky z meteo radaru cože se to knám žene.Display notebooku se na některých místech radarového meteosnímku ba i lehce začervenal a to nevěstilo nic dobrého vzhledem k tomu ,že teplota stále klesala a klesala a k nule jí už zbývaly spíš desetinky než stupně. Kolem poledne změnily srážky skupenství a kolem jedné už bylo souvislo do běla a tak jsme museli uznat,že média měla pravdu a my hold budem muset být tvrdí hoši a dát to i za sněžení které mezitím přešlo v tvalé. Tak jsme se pořádně zapytlovali a vyrazili na cestu která naštěstí byla jen pár kilometů. Sraz byl na autobusáku ve Strakonicích a nám se po cestě honilo hlavou kolik tam asi bude moto, kolik lidí je taky tak praštěných jako my,že vymění odpolední siestu v teple domova za namrzlou silnici ,prochcaný boty a rukavice , a jízdu na motorce skoro poslepu protože to plexi se fakt mlžilo jak sviňa . Po příjezdu na místo jsme uviděli něco kolem dvaceti motorek a kolem nich postávali ti opravdoví bajkeři který do toho dávaj i kus svýho srdce.Jo když je počasí to umí přijet kde kdo ,ale takhle je to skoro masochismus .No nic čtrnáctá udeřila víc už nás asi nebude,tak asi vyrazíme,rozhodli pořadatelé. Samotný smuteční obřad se konal v 7km vzdálených Katovicích a jízdu tam si každý užíval po svém, vzhledem k počasí.Kolona něco kolem 20motorek, jako první čtyřkolka s vlekem na kterém se vezl zesnulý pincek, podivné pohledy kolemjdoucích pěšáků kteří nechápali co to jede za magory a stále sněží a sněží .Samotný obřad pak proběhl v poklidu.Po přečtení projevů s hláškami že zima je svině a dlouhá a tak podobně byl pincek spuštěn do hrobu a brutálně zaházen hlínou až nám ho bylo docela líto .Ještě následovalo pozvání na večerní pařbu v místním DK no a pak se to pomalu začalo rozjíždět domů. Hezká tradice ,již sedmým rokem, škoda jen že větru dešti opravdu neporučíš.No a my? No když už jsme dnes vyjeli tak přece nepojedem hned domů a dáme ještě ňákou tu ,,easy rider" no a tak jsme to vzali domu oklikou a očumovali po cestě jak se snoubí podzim a zima.

spike-cz (137) napsal 08.06.2016 v 16:00

Ahoj, jak se tak koukám, musím poznamenat, že na autobusácký fotce je můj starej alp hned mezi stadionama a vašima tenerkama. Teď už na něm jezdí Josef a doufám, že slouží dobře a spolehlivě. Jinak podle zápisu to vypadá lehce zimně, ale když jsem dojížděl na místo srazu, měl jsem na plexi tak centimetrovou vrstvu sněhu .. fuj počasí.

• Poslední zápis

Díky ti za všechno krásko ,nikdy jsi mě nikde nenechala a vždycky jsi mě v pořádku odvezla domů, díky ti moc za každej šťastnej návrat

Typ: Prodej
    Vloženo: 18.07.2021
    Uskutečněno: 18.07.2021
  • new image

Na další sezónu na moto přibyly nějaké ty doplňky a to: blástry Barkbusters, Zásuvka 12v,kryt hrazdičky řídítek a především padací rám SW Motech který byl fakt potřeba jelikož jsem originální plastové protektory plus i

Vloženo: 25.05.2014
    Uskutečněno: 25.05.2014
  • Cestou necestou aneb Albánské offování

Po roce příprav, pročtení spousty cestopisů a informací o této zemi konečně nadešel onen vysněný den a já mohl vyrazit do země orlů do Albánie. Jelikož plánuji napsat cestopis záznam v deníku zestručním a přidám spíš něj

Typ: Dovolená
    Vloženo: 28.08.2013