Honda CBR 954RR Fireblade (2002)

Vlastník SVSkritek
Vloženo 18.1.2012
Aktualizováno 6.9.2017

Vloženo: 27.07.2015, Uskutečněno: 16.06.2015, Stav tachometru: 61000 km, Zhlédnuto: 25x

Znáte takové ty dlouhé zimní večery, kdy si v klidu pletete svetr, vyšíváte, nebo v mém případě spíše programujete v Assembleru nejake kraviny. A říkáte si, že v létě by to chtělo něco fakt pořádného podniknout.

Navíc, nejsem moc příznivce krátkých, hromadných vyjížděk, kde se jeden úsek jezdí nahoru a dolů. A naposledy, při takové příležitosti. kdy jsem sedel na parkovisti, se jeden okolo jdoucí důchodce divil: "To máš asi velkej náskok, když si můžeš dovolit odpočívat a čekat než se ostatní vyřádí a dají si kolínka". Tak jsem mu říkal, že se chci taky dožít důchodu

Takže, jelikož jsem minulou vyjížďku do Mariazell o délce 1200km zvládl za dva dny . Tak to chtělo nějaký vyšší cíl a Sleeper mě přihlásil na vyjížďku, která bude mít pro mě téměř 4500km. S tím, že se bude trochu podvádět a asi 1000km se přejede přes noc autem po dálnici .

Takže trasa měla vést přes Rakousko, Italii, Francii, Švýcarsko a zpět přes IT, AT a měl jsem mít 3 parťáky.

První den, po příjezdu autem do italské Modeny, jsme chytli nezbytný déšť, protože motorka byla moc hezká a čistá (stějně jako já ). Ale pak se počasí umodřilo a už jsme se jen slunili.

První větší zážitek byl v Sanremu . Kde se kolem neustále míhaly smečky skůtrů, kde seděly křehké slečny, nebo mladíci v tričkách. A bylo jim uplně jedno, že vy máte litrovou motorku a je tam plná čára. Když byl někde metr místa, tak se tam nacpali. Ale rychle jsme si zvykli, v pořádku dojeli a večer si užili luxusní hotel u moře s klimatizací, perfekní snídaní.

A tak jsme postupně přejeli až do Francie, kde jsme si prohlédli Grand Canyon Du Verdon

A poté jsme najeli na velkou Alpskou cestu

Která byla životní zážitek, do doby než jsme ta začli potkával závodní historická auta s čísly po stranách. Bylo jich čim dál více, až přišlo to, co muselo. Uzavírka, kde byl start rychlostní zkoužky, číslo nám nedali a poslali nás do háje. Následná objížďka, kterou jsme zvolili byla takového rázu, že jsem se pak motorce večer ještě omlouval, po čem musela jezdit

Když jsme měli z Francie přejet do Švýcarska, kde mělo pršet, tak jsme se s kolegou radši trhli. Do navigace jsem si dal zkusmo "Hradec Králové", abych mel predstavu o cestě zpět, jenže ta ihned tak spadla, protože to bylo moc daleko. Nicméně záložní navigace ukázala vzálenost 1500km a 16h po dálnici. Což mi docela spadla brada, ani mi to do té doby uplně nedocházelo, že jsme se od posledního noclehu, ještě vzdálili

Ale úplně přes dálnici se nám nechtělo. Takže jsme z FR přejeli do IT přes hory a pokračovali po vesničkách, přes cíp Švýcarska. K noclehu v městečku Mello (severně od Milána). Kolega tam dojel dřív, protože já ještě hledal benzíku (po tom co mě omylem zavedl na dálnici, kde se 20km nedalo sjet a vedla na opačnou stranu ). A řekl tam jen "booking" a oni ho normálně poslali do pokoje. Přitom booking byl na mě,. Když jsem se tam dobelhal já, tak už se tam roztahoval .No hotel luxusní se super výhledem, jen mi nikdo nerekl, že k němu vedou takové vracečky, že si tam budu připadat jak s náklaďákem na malém českém kruháči

Ráno vyjeli směr GrossGlocker v AT. Což byl odvážný plán, protože pod něj to bylo asi 400km. A to se mi kolega hned po 10km ztratil při průjezdu ucpaným městem. Takže jsem pak jel asi 6h sám a nejdřív jsem musel zjistit kde ten GrossGlocker vůbec je. Ale šlo mi to dobře a při výjezdu do vysokohorského lyžářzského střediska Ponte di legno jsem oproti navigaci nahnal asi půl hodiny

Ale musím ovšem říci, když jsem z IT přejel do AT. Tak jsem si připadal, jak kdybych přijel z divočiny do civlizace. Všude luxusní benzínky s obsluhou, čisto, široké silnice a pořádek . K večeru volal kolega, že už je v LIenzi a jestli už se alpoň blížím a já už byl pod GG asi o 20km napřed

Tam to bylo docela drsné, protože slunce už zapadalo a byly tam 2 stupně nad nulou. A tak jsme byli rádi, když jsme po hodině sjeli do ůdoli a našli slušné ubytování. A byli jsme tak unavení, že jsme se spokojili i s absencí Wi-Fi signálu na pokoji

No a v CT, už jen taková jednohubka, v podobě 700km sprintu po dálnici domů.

Celkem, se mě v ČR zbavili, na 10 dní.

SVSkritek (0) napsal 03.03.2016 v 14:04

DIky, letos by bych to mohl zopaknout, i kdyz asi v trochu zkracene forme

..Roko.. (7) napsal 03.03.2016 v 07:25

Mooc pěkný

• Solo meditace

Každý rok, v Červnu, dělávám delší vyjížďky, okolo 3000km. Tentokrát jsem jel sám, bez motoparťáků, abych důklaně otestoval mé pověstné orientační a organizační schopnosti ;-) a volba padla prémiově na Toskánsko .

Typ: Dovolená
    Vloženo: 29.08.2017
    Uskutečněno: 16.06.2017
  • Vánoční dárek

Normálně si na komerci kolem vánoc, moc nepotrpím. A dárky mi nosívá paní pošťačka po celý rok a říkává: "dneska to máte zadarmo!" Škoda, že si to nemyslí i můj bankovní účet :-DD No ale o to více potěšila drobnost

Vloženo: 05.01.2016
    Uskutečněno: 24.12.2015
  • Cenná kořist

Dlouho jsem toužil po tom, abych si mohl nějak spolehlivě zatížit zadní kolo, aby mi to tolik pořád neskákalo, že. No nejlepší asi je, mít aktivní baťůžek, který zátěž přemisťuje dynamicky, podle potřeby, ale tam je vel

Vloženo: 10.08.2015
    Uskutečněno: 10.08.2015