BMW F 800 GS (2011)

Vlastník frančík.
Vloženo 8.1.2012
Aktualizováno 3.5.2020

Вокруг Украины 2016

Vloženo: 20.06.2017, Uskutečněno: 20.06.2017, Stav tachometru: 35000 km, Zhlédnuto: 12x

Koncem roku 2015 se Dan po delším vybírání rozhoduje vyměnit svého dosavadního cestovního naháče za cestovní enduro a přibližně tou dobou na mě přichází i mírná zimní znuděnost, kdy třídím fotky z cest a vzpomínám, kde bylo jak fajn. Když mi Dan zavolal, že kačena je doma a aniž by mě nechal mu pogratulovat k zakoupení správného typu motorky, vypálil otázku: ”Tak kam pojedeme?”. Tou dobou jsem se zrovna přehraboval ve fotkách z mé pětitýdenní cesty po Rusku a tak jsem palbu opětoval odpovědí: “nevim, do Ruska?”. A protože byl teprve listopad, necháváme další diskuze u ledu přibližně do konce února, kdy se spojuji s Honzou, kámošem, který se mnou byl loni v Rumunsku a začínáme na FB ve skupině Moto2016 diskutovat naše možnosti (zejména počtu dní dovolené). Nejvíc je limitován Honza, který by rád někam jel, ale nerad by obětoval víc jak 5 dní dovolené (9 dní v sedle). Jakožto průnik možností všech ustanovujeme odjezd na 5.8. s cílem cesty Ukrajina. Koncem dubna, kdy už začíná být hezky, se za mnou Dan přijede se svým novým strojem pochlubit a než se ten večer stihneme opít, vzniká nad mapou hrubý plán cesty, kterou, pro její charakter, nazýváme Kolem Ukrajiny / Вокруг Украины 2016. Další měsíc plán dopilováváme prostřednictvím FB chatu do finální podoby, kterou později ještě probírám u kafe s pár mými ukrajinskými kamarády.

Kompletní cestopis mám skoro dopsaný...
Celkem ujeto 5053km

• Přídavná světla Touratech

Oboustranná montáž přídavných světel od Touratechu

Vloženo: 03.05.2020
    Uskutečněno: 03.05.2020
  • Takasago Excel

Výměna originálního ráfku za Tokasago EXCEL - výplet v Haan Wheels

Vloženo: 03.05.2020
    Uskutečněno: 15.04.2020
  • Progresivní pružiny přední vidlice

Za účelem zlepšení chodu předních vidlic jsem se rozhodl pro instalaci progresivních pružin Hyperpro (Touratech) + výměna gufer. První dojmy: Razantní zlepšení chování motorky jak na tak i mimo silnici. Došlo k zásadn

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.04.2018