Jawa 250/559 panelka (1963)

Vlastník kowis
Vloženo 22.11.2011
Aktualizováno 27.11.2011

Moje první velká motorka - nikdy jí neprodám

Je to moje první velká motorka a táta mi jí koupil od souseda když mi bylo 15. Byla celá v původním stavu a jak jsem na ní poprvé jel tak jsem myslel, že mi utrhne ruce. Měla samozřejmě i klasický plyn a tak do plna jsem si musel přehmátnout.
V 16 jsem se rozhodl motorku předělat na " čopra " a to mělo několik fází. Nejdříve šla do černého hábitu a potom jsem začal přidávat další doplňky. Veškeré origo díly jsem nechával a kdykoliv jí můžu uvést do původního stavu - to možná někdy v důchodě.
Každým rokem něco přibylo a udělal jsem tam i velkou nádrž - spojením 2 nádrží. Kdo to vidí tak čučí jako péro
Potom jsem začal s jinýma motorkama - japonci a italové.
Dlouho mi stála v garáži a vyjel jsem na ní max. na silvestrovskou vyjížďku.
Loni jsme se hecli a domluvili Expedici ALPY a tak jsem jí rozebral do šroubku a chtěl jí dát do původního stavu. Nakonec jsem se rozhodl jí dát akorát nový kabát a nechal jsem jí v původním " čopráckém " provedení - holt nostalgie a vzpomínky na stovky hodin úprav.
Letos v červnu se naplnil můj sen o výletu do velehor a bez problémů mě tam i zpátky " ČOPRÁČEK " dovezl. Samozřejmě se to neobešlo bez nějakého prasklého lanka a seřízení zapalování.
Už nyní máme na příští rok v hlavě další Expedici ( ještě není rozhodnuto zda švýcarské Alpy nebo Bavorsko.
DÍKY TI " ČOPRÁČKU " ZA TVÉ SLUŽBY

Dolin
Dolin napsal 22.11.11 v 12:14

Je v pohodě. Není to zase tak překopnuté a za 30 let to pak dáš do originálu a bude vetroš.

10b