cfmoto_800mt_sport_kufryPROFIL MOTORKY

KTM EXC 450 (2009)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník Jacob_M800
Vloženo 8.9.2011
Aktualizováno 14.6.2012
Zobrazeno 4 861x
HODNOCENÍ PROFILU OD 5 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 8.2

Popis motorky


Co sem psát? Každej, kdo ví, co je offroad, ví, co je EXC450

Více fotografii

Výška jezdce: 172 cm

Recenze

Zrovna jsem zkusmo spočítal, kolik peněz jsem do té motorky dal. Je to perfektní motorka, nemůžu si ji vynachválit, ale přístě už asi novou (rozdíl mezi udělanou 2009 a novou za 175tis není asi tak velký a prodejnost nové je uplně jinde).
Ne že by tahle 2009 nefungovala, naopak, až na jedno seznamovací extempore popsané níže je výborná, nikdy nesklamala, ale na konci sezony už jsem měl 285mth a tak jsem si říkal, že přes Leden a Únor projde obnovou. Vysledkem je celková investice (i s pořízením) okolo 135tis a od motoru, přes vodítka, ložiska, lanka plynu vše nové.
Motor nakonec taky prošel komplet repasí, zůstaly jen ventily a nikasil.
Už ani nevim, co všechno jsem koupil, pamatuji ložiska kola, kyvky, PDS, řidítka, lanka plynu, gripy, hliníkovou rukojeť plynu, kryty rukou, řetězovka, řadička, čidlo brzdy, páčky, víčko chladiče, nějaké plasty, neopreny na vidle a PDS, nové zadní světlo, zásuvka dobíjení baterie, nová baterie, vodítka, kurty na tahání...no, prostě chtěl jsem mít motorku opravdu vymazlenou.
Shodou okolností se ale prodávala 350EXC-F 2012 a já dostal dobrou nabídku, zoufale jsem postrádal hračku a říkal si, že změna je život a když to všude tak moc chválí...

Se strojem samotným maximální spokojenost, lehká, živá, silná a hned tak nechcípne, nechá si líbit vše od výjezdu na podtočenou 2ku, přes bahnění a prasení na místě až po držení pod krkem na rovinkách. Na vypalovačky se mi osvědčil tlumič řízení, jen na velmi lehounký chod, ale stejně stabilituje.
Také musí být přídavný větrák (to ví ale asi každý) a osvědčila se na léto kapalina v větším bodem varu. (neni nic lepšího, než se někde okolo 28C prasit na místě v jediném bahně, které jsme dokázali najít).

Velmi pozitivní zkušenost s dodávkami dílů, dostupnost výborná a ceny jak u čeho, no...ale ještě to asi jde.

No a teď už je motork o 3 domy vedle a my máme dalšího parťáka na ježdění.

Takhle nějak to bylo:
Konečně jsem si ji přivezl domu. Díky kamarádovi, od kterého je, byla připravená na vyjetí, včetně nového oleje, drapce, přídavného větráku, zvýšených řidítek, krytu spodku a nakonec i benzinu :D

První cca 1,5mth byla seznamovačka v pískovém lomu, výjezdy, sjezdy, pár skoků a trocha kypřejšího písku...nějaké kamenité výjezdy a sjezdy...

Jsem naprosto nadšenej. Lehounká, hodná dole, ostrá nahoře, celkem neutrální chování, padla mi do rukou a moc dobře se na ní zvyká, zvláště pak z LC4 640.

Update:
11 září na mé stroje nezapůsobilo dobře, LC4 jsem sundal ze stojanu a prázdné kolo, EXC dojelo kus terénem do lomu a tam přestal fungovat chcípák, pak po cestě domů v dost nepřístupném terénu umřela definitivně baterka (takže hurá na nakopávačku), o kus dál zůstal viset plovák na karburátoru a benzín chc... jako o život. Podařilo se poklepáním (teda midlili jsme do toho jak o život) opravit a pro změnu nakopnout uchlastanou motku ve vedru přes 30C ve stínu...super.
O kus dál pro změnu začala stříkat voda z chladiče (přídavný ventilátor samozřejmě mám a jel jak o život - docucal baterku do mrtě), asi nebylo vedro jen mě...důsledek počasí, plácání na jednom fleku a držení motorky pod plynem, aby nechcípla.

Ještě pár takových dní a dobrovolně přestanu jezdit :D

Výměna olejů, lepší chladivo, řetězovka a nová baterka a motka je perfektní. Dal jsem teď 3mht v těžkým technickým terénu v teplém počasí a šlape jako hodinky.
Zatím je to asi to nejlepší, na čem sem jel, jediné omezení je a dlouho bude řidič.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
ovečkyn93
ovečkyn93 napsal 11.03.12 v 20:24

ctel bych se zeptat taky uvazuji o ktm ale nwm porat co zamenaji ty motohodiny kolik km najedes napriklad na 10mth? a pokolika mth se u ktm mneni olej dik za odpoved

WoxmenRX
WoxmenRX napsal 10.09.11 v 19:28

pěkná pěkná už se těším až vyjedem

Čočik
Čočik napsal 09.09.11 v 15:46

hodně povedená hned bych jí bral tak ať to lítá posílám 10b.

VanDam
VanDam napsal 09.09.11 v 12:57

Nádhera nebo spíš dokonalost

WildSoul
WildSoul napsal 08.09.11 v 23:10

moc pěkný stroj! To by si hodně motorkářů určo nechalo líbit

Více komentářůTOPlist