PROFIL MOTORKY

Aprilia Pegaso 650 Trail (2008)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník Kaštanisko
Vloženo 25.5.2011
Aktualizováno 12.8.2015
Zobrazeno 4 812x
HODNOCENÍ PROFILU OD 10 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9

Popis motorky


Krásné italské cestovní enduro

Více fotografii

Výška jezdce: 183 cm

První dojmy - Přesedlal jsem na ní z malorážky, takže obrovský respekt. Držet jí za řidítka bylo jako držet ukazováček na spoušti kulometu. Zároveň ale obrovská touha jí zkrotit :)

Motorku bych doporučil pro - jezdce, kteří nedychtí po brutálním výkonu a lámání rychlostních rekordů ale přesto si chtějí užít jízdu klikatou okreskou za maximálního možného pohodlí našich silnic.

Recenze

Přesedlal jsem na ní z Hondy CM 125, takže rozdíl byl neskutečný. Váha, výška, motor, brzdy, no prostě všechno větší a účinnější. Ale věděl jsem do čeho jdu jelikož předchozí majitel byl můj otec, a tak jsem na ní již dříve měl možnost jezdit. A mimo to i pár sezón jako batoh, tudíž jsem měl moc dobrý přehled o tom co tahle mašina dokáže.

Na naše cesty je tenhle stroj (a vůbec všeobecně cestovní endura) přímo stvořený. Jízda na něm velice pohodlná, příjemný posed, sedlo, řídítka. Větrný štít poskytuje dostatečnou ochranu před větrem a řekněme, že jízda do 140km/h se dá považovat ještě za pohodlnou. Při vyšší rychlosti už ale člověk musí počítat s nepříjemným ofukováním. Jelikož je to jednobuch, musí člověk počítat s vybracema. Ale není to nic hrozného, ba naopak, mě osobně se to líbí, motor je pod zadkem cítít a jízdě to dodává šmrnc. Nerovnosti na cestách pohlcuje podvozek opravdu moc dobře. Přední brzda se dobře dávkuje a umí se pořádně zahryznout. Jak je to se zadní netuším, jelikož zadní nepoužívám. Mimo brzdy se dá docela dobře brzdit i motorem.

Za velké PLUS považuju úložný prostor. Schránku na nádrži, do které se vejde pár dokladů a pár drobností, považuju za takový bonus. Hlavní je ale úložný prostor pod sedlem. Vleze se tam vše potřebné a ještě zbývá spousta místa (nářadí, lékárnička, reflexní vesta, papíry k pojištění, manuál k mašině, hadr, nákrčník a ještě by se mi tam vlezla svačina).

Co se motoru týče, nemám k němu žádné velké výtky. Jediná věc, která mi trochu vadí, je příliš krátký první rychlostní stupeň. Jinak výkon docela slušný, pouze při jízdě ve dvou můžou nastat okamžiky, kdy bude řidič postrádat pár koníků navíc.

Celkově bych Pegaso zhodnotil jako povedený stroj. Má velký charaktér a jezdci nabídne spoustu možností jak jej využít. Na naše cesty super, s těžkým terénem už bych to tolik nepřeháněl. No a design netřeba komentovat, tohle taliáni prostě umí...

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Kaštanisko
Kaštanisko napsal 31.07.14 v 17:43

Dík, hodně o sebe pečuji

rybíz5
rybíz5 napsal 31.07.14 v 17:38

Pěkná Aprilka A navíc máš na chlapa fakt pěkný nohy ...Jooo to na tý fotce nejsi ty??

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 27.07.14 v 16:16 10b.

Párada, prostě fešná Taliánka

Pepa07
Pepa07 napsal 25.01.14 v 10:28 10b.

Krása Také jsem o ní přemýšlel,nakonec mám Stradičku,ale ono to je v podstatě stejný

vladaobi
vladaobi napsal 13.05.13 v 09:05 10b.

Nojo no Italská kráska

Více komentářůTOPlist