Honda VFR 800 (2005)

Vloženo 4.5.2011
Aktualizováno 25.9.2011

24.09.2011 Praha - Rakousko - kolem hranic a zpět

Vloženo: 25.09.2011, Uskutečněno: 24.09.2011, Zhlédnuto: 6x

Trasa: Praha, Tábor, Pacov, Jindřichův Hradec, Nová Bystřice, Gmünd, Freistadt, Ulrichsberg, Horní Planá, Český Krumlov, České Budějovice, Třeboň, Tábor, Praha.

5:45 No fuj, skoro jak do práce. Vypít kafe, oblíknout a vyrazit směr Jesenice, sraz s Cook. Paráda, nebe bez mráčku a sluníčko, pravda v tuhle hodinu bylo přece jen ještě chladno.

7:40 Vyrážíme směr Pacov, kde se k nám přidává petr-gsx a FauX. Sluníčko už začíná hřát, teplota stoupá, takže měním teplejší rukavice za normál a vyrážíme směr Jindřichův Hradec.

10:10 Jindřichův Hradec, už tu čekají motokachna, Findalf a zdenekzx6. Takže natankovat, doplnit zásoby a všech sedm strojů vyráží směr Nová Bystřice a ... no samozřejmě Rakousko.

Nevím jak vy, ale já když jsem poprvé byl v Rakousku, připadal jsem si jako v pohádce. V okamžiku, jak přejedete čáru, se všechno dost výrazně změní a to nejen silnice. Tam mají upravený trávníky snad i v tom nejhlubším lese, neexistuje, aby ve škarpě byly dvoumetrový kopřivy proložený odpadkama. Ve spoustě obcí mají povolenou 70 někde i 80, ne jak u nás, že než stačíte zpomalit na 50, tak máte konec obce, která má ještě ke všemu tři baráky a za tím třetím šmudlu s radarem.
Kousek za Gmünd byly takový pěkný zatáčky, teda ony jsou tam všude že, ale tady jsme udělali pauzu na svačinku a pár fotek. Zde se taky odpojila od naší bandy motokachna a vracela se zpět do Čech a nás teda pokračovalo jen šest. Potom už se kromě jedný drobný zastávky na občerstvení jelo v kuse až do Čech, na Lipně kousek u Dlouhýho Boru zastávka na pořádnej dlabanec a pak hurá dál po trase. Třeboň, tam to nasměrovali domu Findalf a zdenekzx6 , Tábor, kde směr domov nabral i FauX, Benešov, Praha. V garáži jsem parkoval něco málo po 20:30 s 642km na ciferníku, vorvanej jak borůvky, ale naprosto spokojenej a plnej dojmů z parádního výletu nádhernou krajinou.
Velké díky patří Cookovi a FauXovi za zorganizování a naplánování,Findalfovi za krásné fotky a všem ostatním za bezva společnost.

scalla (51) napsal 24.07.2012 v 16:29

No já jsem rád, že existují i jiní magoři, kteří jezdí takové výlety

Cook (23) napsal 17.12.2011 v 22:30

Joooo jo pekny to bylo dame pristi sezonu opacko