Jawa 650 Classic (2011)

Vlastník CZJawa
Vloženo 22.3.2011
Aktualizováno 2.3.2012

Vloženo: 02.03.2012, Uskutečněno: 01.03.2012, Stav tachometru: 5050 km, Zhlédnuto: 3x

Tak jsem se po 4 měsících zajel podívat na Classica jak se mu daří .
Protože je motorka ´zazimovaná v garáži´ kde teplota nespadne pod 20°C je jí určitě dobře
Na podzim jsem si všimnul ,že na spodní hadici z olejevé nádržky je trochu únik, dotáhnul jsem sponku v domění ,že to bude stačit - bohužel nestačilo. Pod motorkou zlehka oleje.
Řeknete Jawa - jasně,ale tohle už by se stávat nemělo - tady opravdu ne !
Tak jsem se pustil do rozborky - neni to nic složitého, nádržka je venku celkem rychle, jen hadice by mohla být trochu delší pro snažší manipulaci.Po rozebrání jsem zjistil ,že olej neutíká přes sponku, ale oloko šroubu, kde zřejmě někdo zapoměl těsnění, nebo prostě šetřil.Budu to muset přetěsnit .
No a abych nezapoměl, tak na nádrži se udělala v laku bublina a praskla.
Co dodat - ...
víc fotek na Rajčeti : http://czjawa.rajce..._650_Classic_-_olej/

Endy (3) napsal 02.03.2012 v 19:47

Je to smutné, hodně smutné. V takových chvílích člověk ze všech sil bojuje s tím, aby ho loajalita ke značce neopustila.

T-1000 (3) napsal 02.03.2012 v 19:41

Co na to říci... Koupil sis Jawu. Jako my ostatní!!!

• Základní servis a zase problém...

Po opravdu dlouhe době víc jak 4roky jsem se konečně dostal k napsání nějakých zkušeností s tímhle Pekelným strojem. Za 4 roky najeto pouhých 1000km, tomu se nedá ani divit, motorka je naleštěná pod plachtou v garáži a r

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.09.2018
    Uskutečněno: 16.09.2018
  • Rodewisch 2014

Loni jsem záznam z Rodewische tak nějak nestihl zanést do deníku, tak alespoň letošní přírůstek. Po údržbě jel Klacík naprosto v pořádku,bohužel počasí až tolik nepřálo, tak že jsme 3x dostali pořádnou sprchu. Nic méně

Typ: Sraz
    Vloženo: 23.05.2014
    Uskutečněno: 01.05.2014
  • Dlouhá to doba

Tak od posledního záznamu uběhlo moře času. Co napsat - Classic žije :-D , protože loni jsme toho spolu moc nenajeli tak jsem se po zimě vrhnul na základní údržbu. Výměna svíček Brisk BR12S , vzduchový filtr Filtron A

Typ: Údržba
    Vloženo: 23.05.2014