Aprilia SL 1000 Falco (2001)

Vlastník NamBulik
Vloženo 16.1.2011
Aktualizováno 24.2.2013

Je to jako sex s luxusní prostitutkou. Neni to levný, ale stojí to za to. Je nádherná, spoře oděná, ochotně se skládá a má srdce ze zlata. No prostě italská kráska s duší poctivé rakouské selky.

První dojmy - Přivezl jsem ji na konci sezony 2009. Na svá léta nádherný stav a hlavně original stav až na leštěné ráfky, které ji jen přidaly na kráse. První kilometry jsem nemohl jinak než chrochtat blahem přece jenom ze 17ti leté šestistovky to byl velký skok. Ať už to byl větší zátah, brzdy, ochota padat do zatáčky a hlavně v ní držet stopu. Přeci jen téměř deset let vývoje musí bejt znát.

Už jsem na falcu něco pojezdil ( cca 10 000 ) takže něco málo o téhle mašině. Vůbec nechápu proč tohle nebyl před deseti lety prodejní trhák aprilie. ,,Sportovně cestovní,, tak tenhle přívlastek jí sedí naprosto přesně. Její hodnoty v dnešní době už nijak neoslní 87kw/95Nm na 222 kilo. Ale na běžné silnici. Pcha plně dostačující. Hodně lidí brblá na výkonovou díru. Mě to naopak baví, nechci motorku na který budu jenom sedět a tupě kroutit plynem ať tam mam co tam mam, jedno kolik otáček a ono to prostě jede pořád stejně. Nebyla to žádná nízkorozpočtovka takže stavitelné apsajdy showa, vzadu sachs, brzdy brembo a dvojitý hliníkový pateřák, si svou práci plní velmi dobře. Ať už na okruhu nebo při svižné jízdě na okrskách, cestování je na ní parádní i když Váš baťoh zní asi na větvi nebude. Protože i když se sní dá jet velmi vlažně, ( ekonomicky ) má spotřeba je něco kolem 6,5 - 7,5 litrů na sto. Tak se dost často přistihnete jak visíte na plynu a dáváte tam co se doní vejde před zatáčkou využijete brzdnou sílu dvouválcového motoru a už to tam zase stříkačky cákaj po litrech a to potom Vaše stará bude mít pracky jak arnold a z Vaší kreditky zmizej veškeré uspory jen co zastavíte u pumpy. Moje rada jezděte sami baťoh nechejte doma. Když už mluvim o tom baťohu tak zavazadel poberete dost. Originální kufry jsem sice nesehnal, ale ty co jsem koupil kní pasujou myslím velice dobře a držáky jsou na yamahu TDM stačila malinká uprava a bylo hotovo.

JiříkSV
JiříkSV napsal 19.01.11 v 15:04

úžasná mašina tiše závidim

pepek9
pepek9 napsal 18.01.11 v 11:32

úplně nejvíc nejlepší motorka

Italofil
Italofil napsal 17.01.11 v 16:50

Tady se někdo opičí v popisce

jannyjohn112
jannyjohn112 napsal 17.01.11 v 14:37