renocar_kveten

Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Vloženo: 22.05.2020, Uskutečněno: 28.04.2020, Zhlédnuto: 84x

První zastávkou byly Žleby, kde je hrobní kaple Auerspergů z roku 1882 a most přes řeku Doubravu. Dál jsem jel do obce Vrdy, kde je další most přes řeku Dobravu. Byl postaven v r.1923. Ve Zbyslavi jsem se zastavil u kostela Nejsvětější Trojice z r.1692. U kostela stojí budova školy z roku 1880 postavená ve stylu francouzské novorenezance. Dál jsem pokračoval do Žehušic, kde je barokní most přes řeku Doubravu se sochou sv.Jana Nepomuckého. Další zastávka byla v Turkovicích u hrobky Pachtů z Rájova z r.1839. Na další hrobku jsem se jel podívat do Choltic, kde je na hřbitově hrobka Thun - Hohensteinů. V Cholticích jsem se ještě podíval na zámek a na Tyrolskou zvonici. V Heřmanově Městci jsem se zastavil u kaple sv.Jiří.
A protože hrobek a kaplí jsem měl již dost, tak jsem jel dom.

SlimM (12) napsal 23.05.2020 v 08:33

Trochu ponuré, ale pěkné.

• Rešice - rodiště parašutisty Opálky

Zajel jsem se podívat do Rešic, které jsou rodištěm velitele paraskupiny Out Distance Adolfa Opálky. Skupina byla vysazena v noci z 27.na 28 března 1942 u Ořechova u Telče. O. V Rešicích má na rodném domě pamětní desku a

Vloženo: 14.05.2020
    Uskutečněno: 17.04.2020
  • Hajany - hrobka Deymů

Vydal jsem se na krátkou vyjížďku po okolí. První zastávku jsem udělal v Hajanech, kde je hrobka Deymů. Nechal ji postavit na konci 19.stol. hrabě Harnoncourt-Unverzagt. Ve druhé polovině 20.stol. byla hrobka několikrát

Vloženo: 29.04.2020
    Uskutečněno: 11.04.2020
  • Poslední letošní

Využil jsem poslední pěkný den ke krátkému výletu do Třebíče. Prošel jsem si památky zapsané na seznamu UNESCO - židovskou čtvrť a baziliku sv.Prokopa postavenou v pol.13.stol. Na Karlově náměstí jsem se podíval na dvě

Vloženo: 04.11.2019
    Uskutečněno: 27.10.2019