Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (2000)

Vlastník Gutaperca
Vloženo 21.9.2010
Aktualizováno 21.9.2010

Oprava cukající spojky a jiných sladkostí

Vloženo: 10.05.2011, Uskutečněno: 10.05.2011, Zhlédnuto: 7x

Tak po půl roce co tuhle busu mám shrnu co a jak jsem pořešil. V prvý řadě musím pochválit servis Joker-moto protože se mi o mašinu pěkně a řekl bych i levně staraj. Ví, kde co a jak dobře sehnat a je s nima super domluva. Právě přes ně jsem se s touhle mašinkou seznámil.

Takže začal jsem výměnou ložiska předního kola. Hučelo, a nebylo se ani čemu divit.Bylo pěkně vyrezlý. Teď už nehučí,ale někdy se zepředu stejně něco ozývá, ale to můžou být desky vs kotouč.
Druhá věc byla zjištění prasklého podsedláku vpravu hned za šroubem nahoře jak je přišroubován k rámu. Asi to byl pozůstatek toho položení který si kdysi busa prožila. Každopádně se mi podařilo se s Jokerem dobře domluvit a oprava byla víceméně grátis.Podsedlák sehnat levně, celkem nebyl problém, až jsem se divil.
Dále se objevoval olej různě kolem motoru. Nejspíš to šlo celou dobu od ventilového víka takže Joker vyměnil těsnění pod víkem a přimáz ho pro sich silikonem a už neteklo. Přesto se ale objevoval kolem vydechů z kapot olej.Sundal jsem tedy kapoty a jezdil chvili bez nich a bylo to ok, a nakonec sem přišel na to, že olej tekl z filců co jsou v kapotách.Byly úplně nasáklý, tak jsem je sundal a bylo po problému.
Pak přišla na řadu spojka. Při rozjezdech z výšších otáček než 1500 motorka cukala a od křižovatky jsem odjížděl pomaleji než skůtry. Opět po poradě s Jokerem jsem nechal busu v jeho péči. Po rozebráni spojky našel vymačkanej segment pod spojkovým košem.(Viz fotky).Po výměně je spojka už dobrá, necuká a je prostě ok.
Teď je už zas na řadě řetěz.Půjde dam zlatý DID s X kroužky. Mám i dobré zkušenosti s ČZ ale cenový rozdíl není až tak velký.

Tolik asi k současnému stavu.

• Olej a spojka

Provedena výměna oleje a výměna spojkové kapaliny a O kroužku na spojkovém pístu.Výměna zadní gumy za šlupku od metzeleru.

Typ: Oprava
    Vloženo: 19.04.2013
    Uskutečněno: 19.04.2013
  • Pneu

Výměna pneu na zadku po cestě z Benátek

Vloženo: 03.08.2012
    Uskutečněno: 03.08.2012