Yamaha XV 125 Virago (1997)

Vlastník Hell-Goat
Vloženo 22.5.2010
Aktualizováno 29.11.2012

Moje první "fajnová" motorka, není to žádnej dravec ale na asfaltu sedí jako přibitá, na dvacku vypadá dost mohutně... maximální spokojenost

První dojmy - Mám s ní jen dobré zkušenosti, je dost nízká a stabilní, ani při 110km/h se nijak nerozklepe, akorát mi trochu vadí hlučnější řazení. Táhne pěkně od spodu, ale pořádně živá začne být až při vyšších otáčkách.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, nenáročné motorkáře a pro holky :-)

Tak nyní po pár tisících najetých kilometrech, s vychladlou hlavou, už ne plnou ideálů, koukám, co jsem vlastně s motorkou zažil a jak sloužila. Po 4 letech pořád ten stejný zvuk, pořád ta stejná malá, spolehlivá holka. Ve vyšších rychlostech, po srovnání se silnější kubaturou je to docela vytřísadlo, nemluvě o cestě po dálnici z Brna do Břeclavi, rychlost 90-100km/h byla jízda utrpení pro mě i pro motorku... ale na to tahle motorka přece není stavěná. Má dost nízko těžiště takže i když zafouká z boku, s motorkou to moc necloumá. Když je pěkná silnice, je i jízda na Viragu malý zážitek...teda pokud se nejede moc do kopce. I tak je výkon podle mého soudu úměrný kubatuře a co se týče srovnání s konkurenty (Jawa Dandy, Gilera), nadprůměrný.
Za 4 roky co jsem byl šťastným majitelem tohoto stroje motorka nevyžadovala téměř žádné investice, každou sezónu olej+filtr, jednou se měnilo těsnění v karburátoru. Jediný problém se naskytnul na sání- pravděpodobně originální, 14let starý gumový svod z karburátoru do válců popraskal, motorka začala nasávat falešný vzduch. To jsem (hnusně, já vím) vyřešil nanesením vrstvy motorového silikonu přes celé sání. Co říci na závěr? Virago je pro začátečníky ideální stroj, člověk od něj dostane jen to o co si řekne, žádné záludnosti, dobré nasedání i pro holky a solidní ovladatelnost Nelituji, že jsem si ji tenkrát koupil. Nyní je v rukou dalšího šťastlivce někde z jihu.

Hell-Goat napsal 13.06.14 v 12:17

Motorku už asi 2 roky nemám, ale co se pamatuji jel jsem nejvíc asi 120km/h z mírného kopečku, žádný omezovač, jen nesnesitelný řev. Po rovince na dálnici, naložený, jsem jezdil kolem 90-100.
O omezovači nic nevím, a nikde jsem na žádný náznak nenarazil, předpokládám, že to bude omezeno elektronicky - v řídící jednotce, takže řešením by mohlo být vyměnit řídící jednotku.
Některá Viraga měla pro omezení maximálky menší počet zubů na předním řetězovém kolečku

miki123321
miki123321 napsal 31.05.14 v 14:26

Kolik vám vytahne max? mě to mirně nad 100km/h začne chytat omezovač nevite jak se da odpojit ?

Hell-Goat napsal 06.09.10 v 21:36

A k tomu laku...možná ta fotka trochu mate, je v černé metalíze takže žádnej mat

Hell-Goat napsal 06.09.10 v 21:32

Díky chlapi