Suzuki GS 500E (2006)

Vlastník Bohunka
Vloženo 22.5.2010
Aktualizováno 3.6.2014

Vloženo: 02.08.2011, Uskutečněno: 23.07.2011, Stav tachometru: 26800 km, Zhlédnuto: 3x

S vypětím všech sil jsem přežila svojí první letošní dovolenou a rozhodla jsem se, že se o některé zážitky a fotky podělím i s vámi. Jsem plná dojmů, které musím ventilovat,ale nečekejte cestopis v pravém slova smyslu. I když to ke konci nebude tak vypadat, dovolenou jsem si užila jednak díky skvělé společnosti kamarádů z jawamania.info a druhak díky téměř pohádkovému prostředí.

Nebyla to ani náhodou odpočinková dovolená,ale byly to úžasné dny. Sem tam se mi i trochu toho adrenalinu vyplavilo, to kdyz jsem přejížděla ty nejvyšší passa(nejvysšší bylo Passo d´Stelvio 2790m.n.m.) v dešti a sněhu.
Na dovolenou jsme vyrazily 3 motorky(Martin, Milánek, Bohunka),dvě Aprilie Pegaso, moje mimčo mělo právě nové krásné alu-kufry. [hsimg]
Domu jsem se vrátila se šrámy nejen na kufrech :-p - ale přežila jsem . Počasí nám naštěstí přálo, až na pár výjimek. V dešti jsme jeli kolem 300km. Na to, jak v tu dobu bylo v ČR a v podstatě celé střední Evropě, jsme si na počasí nemohli stěžovat.
Narostly mi svaly na rukou, to jak jsem pevně svírala hefty, když jsem jela na Passo d´ Gavia 2661 m.n.m., kde je silnice pro jedno auto - samozřejmě z mého pohledu, dole sráz jako prase bez svodidel , jen šutry zrovna na jednu motorku od sebe - nadávala jsem tak sprostě, že se za mnou musely ty serpentýny narovnávat.

Naštěstí Milánek byl z dosahu našich dorozumívacích zařízeních, takže jsem klela jako nikdy a některé úseky jela raděj se zavřenýma očima,abych neviděla tu hrůzu pod sebou a před sebou!! ... když byl tunel vytesaný do skály, byla tam taková tma, že ani dálková světla nepomohla. Odměna v podobě nekonečných horských scenérií mi pak byla dokonalou odměnou

Náš vrchol měl být průsmyk Stelvio, vyhlášený svými skvělými zatáčkami! Mě se tedy předposlední den dovolené už tak úžasné nezdály, ale co jsem měla dělat - přes ten kopec bych se jinak nedostala. Nahoru 39 zatáček, nádherné počasí, pár zastávek na focení
...v polovině kopce nahoru jsem zjistila, ze jsem si špatně zajistila jeden z kufrů a ztratila jsem svoji softsheelovou bundu
... to už jsme i tušili, že passo nám neuvítá přátelsky. Pršelo, sněžilo - na silnici rozježděná vrstva sněhu - Martin byl naštvaný, že se hned rozpouští, že na fotkách nebude vidět BLBEC!! ...udělali jsme pár fotek a šlo se na sjezd...
FUUUJ!!! .. klepala se mi kolena, kdyz jsem pod sebou videla jen zlomek ze 45 zatáček, které se utahovaly na 360st., mokro, ale asfalt držel, neklouzalo to. Jenomže to bych nebyla já, abych si dosavadní reputaci nepokazila - druhá pravá zatáčka se mi stala osudnou - v pětikilometrové rychlosti jsem motorku zalomila doprava a PRÁÁÁSK!!... jak dlouhá tak široká jsem se sunula po břiše dolů zatímco mimčo statečně leželo bez hnutí na silnici... ve sluchátcích za sebou slyším: "Ona zase leží, ta je blbá!" (rozuměj: předtím jsem už 2x spadla,ale nikdy ne v provozu ) ... no, sjela jsem to a pak už ve skuchátcích bylo slyšet i slova chvály asi pro povzbuzení,ale moje prdelka by drát mohla stříhat a když jsem z mimča slezla po 45.zatáčce, v rukách bych mohla šejkrovat. Stelvio byl opravdu vrchol!!

Najela jsem 2400km, projela asi 10 průsmyků a zřejmě na 200 utahujících se zatáček :-//(nepočítala jsem je,ale beztak jich bylo 500). 3x jsem spadla,ale mám jen pár modřin na nohou, protože to vždy bylo v téměř nulové rychlosti - moje špatná manipulace na místě, taky mám totálně zničené nehty na rukou od rukavic.
Stala se ze mě "lesní žena" k velké radosti kluků, hlavně Milánka, protože takový ženský doprovod si přáli - koupala jsem se a umývala si vlasy v ledové vodě horského potoka a měla jsem pocit, že mi umrzne mozek, spala se dvěma kluky v jednom stanu, aby nám apsoň trochu bylo teplo při venkovních nočních teplotách kolem 4 st. - nikdy bych nevěřila, že prdění tak pomůže .. prostě paráda!!

Jeden den jsme si i odpočinuli u Lago di Caldonazo nedaleko Trenta
a pak zas upalovali dál, vstříc vysokým horám, které nás lákaly svými neuvěřitelnými výjevy. Párkrát se nám zdálo, že to musí být kulisy - tak úžasné to bylo!!
Na motorce jsem byla nejvýš ve 2790 m.n.m., lanovkou jsme dojeli na náhorní plošinu nad Passo d´ Pordoi do výšky 2950m.n.m.
SUPER DOVOLENÁ!!

banditblondie (0) napsal 30.09.2011 v 23:08

Krásná reportáž, zdravím do Olomouce, no suzuki je suzuki! . Tak spoustu dalších kilásků a třeba se někdy potkáme při holčičí jízdě.

Pája13 (79) napsal 02.08.2011 v 23:35

Paráda.Závidím.Taky plánujeme něco podobného.

• Jak jsem vystudovala Elitní školu endurobaťůžkářskou s

20. - 27. 8 . 2011 Nápad, že pojedeme Rumunsko na jedné motorce, se zrodil někdy koncem zimy v Milánkových mozkových závitech. Chtěl mi totiž Rumunsko ukázat, ale vzdát se jízdy v terénu nemohl  S baťůžkařen

Typ: Dovolená
    Vloženo: 05.09.2011
    Uskutečněno: 20.08.2011
  • Alu kufry

namontovány hliníkové kufry v komaxitu od ALU-MILANek :-), objem 2x 27 litrů

Vloženo: 19.07.2011
    Uskutečněno: 16.07.2011
  • 1.narozeniny

slavíme 1.narozeniny, mimčo dostalo zásuvku na nabíječku a najeli jsme spolu 10.000. kilometr :-)

Vloženo: 24.05.2011
    Uskutečněno: 22.05.2011