Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 08.08.2019, Uskutečněno: 29.06.2019, Stav tachometru: 31949 km, Zhlédnuto: 13x

Ahoj všichni co jezdíte.
Volal Píst co dělám o víkendu a já že si klidně udělám volno a on že by jel kamkoli neboť žena mu tím že vyzmizíkovala k příbuzenstvu darovala volno :o). Sám navrhnul, díky dobrým referencím že pojedeme do RABAKOVA http://jawa-muzeum.cz , navštíviti muzeum. Proč ne, nějakých 300 (respektive 360 pro Písta) kilometů nás nemůže rozhodit (podle mapy). Zkusil jsem ještě Pardubáky ale ty měli jiný program a hlavně tam už byly. Řekl jsem mu že až CHLUMCE nad CIDLINOU to znám a pak že bude navigovat i když trasa byla celkem jednoduchá. Ráno přifrčel vcelku na čas a že už měl první závadu - rozsypalo se mu replikové pojistkové pouzdro. Povídám ať ho rovnou zahodí protože není první ani poslední co se mu to stalo (mě taky). Na dráty jsem naletoval FASTONY, přetáhl je smršťovací bužírkou, do fastonů krásně pasuje autopojistka a má to věčný. Po 15 min zdržení už jsme zvesela pelášily. V Chrasti u CHrudimy to před námi za zatáčkou zašláp jakejsi meďák. Já dával pozor takže jsem dobrzdil hladce zato Píst musel tvrdě brzdit až si gumy kvikly. Pak cesta probíhala celkem klidně až do toho CHLUMCE kde chtěl Píst zastavit s podezřením na defekt - ten se ale nepotvrdil. Frčíme si zvesela dál a když jsme od RABAKOVA na "dohled" objížďka - kruci. No vzali jsme to po ní což znamenalo dalších 15km navíc ale do do muzea jsme dorazily. Zrovna odjížděli nějací motorkáři na novodobých nejawách a tak jsme měli muzeum sami pro sebe. Přivítal nás mladý Miclík který nás zkasíroval, řekl kde co ve "stodolách" najdeme a ponechal nás osudu.Prolezli jsme to pochopitelně všechno a když jsme "vyfárali" mladý Miclík byl fuč a na terase seděl starý Miclík. Píst požádal jestli si na baru můžeme dát piťoura, on že jasně, a při konzumaci orošeného štěstí jsme si s ním nádherně popovídali-zlatý hřeb návštěvy. Než jsme odjeli nedalo mi to a zeptal jsem se jestli je ten zákaz průjezdný-pro motorku by prý měl být a tak jsme to zkusily. Já razil cestu a Píst zamnou. Silnici tu dělali opravdu v kompletu takže celou vybagrovali pak makadam pak štěrk a pak jemný štěrk - a po tom jsme my jeli. V klidu na volnoběžnou dvojku a vlnilo se nám to pod zádelí jak koňský hřbet. Na druhou stranu za cca 3km jsme z toho byli venku na kloudným asfaltu tak to za to stálo. Píst pak zastavil v lese, skočil jsem z bohoušem na nádraží, a Píst že si mašiny prohodíme bo se mu jede nehezky. No ty kráso jak na tomhle mohl jet nechápu. Mašina neustále padala na jednu nebo na druhou stranu a řídit jí rovně šlo snad jen za plnýho cvalu. Na to že bych rukou ukázal změnu směru jízdy jsem neměl koule a pustit řídítka by mohl jen sebevrah. Zastavil jsem v DYMOKURECH na benzině která se ukázalo že je pouze na karty a tak tu byl klid. Pérase jsme důkladně prohlídly - boule na kolech, prasklý rám atd a našli jsme povolenou "vlaštovku". Srovnali jsme to utáhli a jeli dále - bylo to podstatně lepší ale furt to bylo ke standardu na míle daleko. V Pardubicích jsme na SHELLce dali sváču a v klidu dojeli ke mě domů. Jel jsem ještě Písta vyprovodit k němu na KAWĚ, protože samotnýho na obtížně řiditelné mašině jsem ho nechtěl nechat ale vše dobře dopadlo. Co bylo motorce už je Pístův příběh a to tu rozvádět nebudu, ale mohu snad prozradit že dnes už mu to jezdí jako po kolejích. Skutečně najeto pohodových 336km. MAX

MaxMI16 (4) napsal 08.08.2019 v 21:48

zase se mi nenačetli všechny fotky a tak to tu úvodní vylosovalo z minulého zápisu časem se to spraví ale mě to sejří

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021