Yamaha TDM 900 (2002)

Vlastník Without_R
Vloženo 13.12.2009
Aktualizováno 3.1.2011

Po dlouhém rozhodování padla volba na Yamahu TDM 900

12. 12. 2009 jsem ji dovezl po ose za lehkého sněžení a rovnou uložil k zimnímu spánku...

Ještě v průběhu února 2010 odvezena na servis, poněvadž něco "klepalo" v motoru (s tím jsem byl seznámem už při koupi). Podezření na ventily, případně rozvody. Nic z toho se nepotvrdilo, ale zjistilo se, že je volný pístní čep. Zrepasovány pro jistotu oba čepy (včetně ojnic a pístů).
20. 5. 2010 (po neuvěřitelných 3 měsících v servise! ) jsem si pro motorku byl. Vše vypadalo OK. Po cca 20km se závada začla projevovat znovu - pocity a "nadšení" Vám snad popisovat nemusím :-/
Takže se hledalo dál a už na vlastní pěst. Postupně zjištěno, že celý bordel dělal nejspíše vychozený napínák rozvoďáku - který se sice tváří, že je OK, ale po jeho provizorní opravě je zvuk pryč. Pokud se ukáže, že je to skutečně tím, nechám na příští sezónu udělat komplet rozvody (včetně napínacích lišt a napínáku)... Drahá zkušenost, ale na jednu stranu mě těší, že jsme na to přišli!

Na sezónu dány nové pneumatiky (sada Metzeler Roadtec Z6), nová baterie a nové přední brzdové destičky.

Jinak první pocity jsou velmi dobré - co se designu týče, tak to je individuální věc - ale je to prostě krasavice! Jízdní vlastnosti jsem zatím nemohl moc ozkoušet, ale i z toho mála zatím, to vypadá hodně dobře.

Motorka má zvýšené cestovní plexi, jeden kufr givi a hlavně laďáky LeoVince - tyto výfuky posunují motorku do zcela jiné dimenze - naprosto úžasný zvuk.

ThunderWolf
ThunderWolf napsal 06.06.12 v 11:49

SLUŠIVÝ KRASAVEC OD YAMAHY HODNĚ ŠŤASTNĚ NAJETÝCH KM V SEDLE A TŘEBAS NĚKDY NA SETKANOU

majkys
majkys napsal 20.09.11 v 17:23

Krásný dvojbuch, dobrá barva, ať Ti dobře slouží a přeju spoustu pohody na Tvých motocestách. Za 10 Majk

V4L1
V4L1 napsal 02.04.11 v 11:09

S těma kuframa vypadá dost dobře, tak ať slouží ... za 10b

Roman_ST1
Roman_ST1 napsal 26.02.11 v 07:12

Koukám, že jsme ze stejného kraje, za jara bychom mohli udělat nějakou TDM vyjížďku Koukni na www-tdm.cz

Speed
Speed napsal 03.01.11 v 13:47

peknej stroj, at ti slouzi a hodne stastne najtych km PS: cerna je dobra