Kymco Agility 50 (2007)

Vlastník jakattara
Vloženo 23.7.2009
Aktualizováno 21.6.2020

Vloženo: 27.05.2012, Uskutečněno: 21.05.2012, Stav tachometru: 18000 km, Zhlédnuto: 14x

Tak se mi na tachu mého dříče Agilitky - jak rád svou padesátku nazývá kamarád jouza - objevil stav, který byl spouštěčem takové její rozsáhlejší garanční prohlídky a protože bývám předem připraven, nic mi nebránilo se do ní s plnou vervou pustit.

V prvé řadě přišlo na řadu zahřátí motoru a následné vypuštění jak motorového, tak převodového oleje

a v době chladnutí jsem vyměnil vzduchový a palivový filtr,

vyčistil airbox, všechny přívodní hadičky propláchnutím, přišla nařadu i výměna svíčky.

Tady jsem zůstal u osvědčené NGK CR7HSA. Do teď všechny šlapaly bez problému, tak proč měnit návyky?

Následné vyčištění karburátoru byl velice gud odérním zážitkem,

které jsem provedl kompletním rozebráním, propláchnutím čističem na motory z Lídlu, vyvařením některých součástí v octové vodě ( hééééj, to byl smrad - už nikdy doma více ) a pak následné přebroušení - spíše přeleštění - jemnou, brusnou houbkou.

Kontrolu brzd jsem proved jen tak preventivně, vše vyčistil, desky jemně přibral smirkem ... jen tak pro svůj dobrý pocit, ale i z důvodů letošní plánované týdení Nimbus dovolené.

Promazal jsem jak ložiska vazelinou k tomu určenou, tak hřídel, mázl jsem šnek náhonu tachometru a vše dal do kupy.

To už byl motor vychladlý, tak jsem začal seřizovat ventily, dle manuálu na požadovaných 0.1,

vyčistil, vyleštil a poprvé jsem kompletně rozebral a pročistil i ventilové víko

a musím říct, že toho marastu, co se tam za těch kilometrů nastřádalo jsem ani nepobral.
Rozebral, vyčistil a opět složil varec ( poprvé za celou mou Agility éru vyměnil vodítka ), zkontroloval řemen, vyčistil kompletně jeho prostor a máznul nožní startovací segment.

Našrouboval jsem vypouštěcí šrouby, začal plnit olejema

a v mezičase plnění jsem můj milý skůtřík umyl, plasty stříkl kockpickem a odměnou za toto mé dnešní onanování kolem něj, mi bylo nastartování na první drnc. Jááááj a dalších +/- 5 000km mám před sebou. Snad. ;).

jakattara (9) napsal 01.06.2012 v 11:15

Pneu stále původní. Na přední těch hafo km nejde ani znát a na zadní jsem tak na polovině ;) . Je to prostě paráda ;).

koudelka_v (6) napsal 01.06.2012 v 09:03

Ja letos jsem jen vyměnil mot. a převod. olej...přeci jen mám najeto teprve 2000 km Kola jsem ještě nesundaval, tak nevím... Pneu máš stále původní?

jakattara (9) napsal 31.05.2012 v 06:23

Tak ona si to za ty ujeté kilometry opravdu zasloužila. V zimě ji dopřeju ještě novou brzdovou kapacitu a už se budu muset kouknout na zadní brzdu... Zadní kolo se mi povolit nepodařilo. :(

koudelka_v (6) napsal 30.05.2012 v 23:45

Tak to jsi to vzal důkladně!

koudelka_v (6) napsal 30.05.2012 v 23:45

Tak to jsi to vzal důkladně!

• 23.10.2012 - Zimní pneu

Napadlo mě, že si letos zkusím prodloužit sezónu opravdu o co nejdéle. K vysokému plexi (bez kterého si mj. už jízdu ani nedovedu představit), zimním rukavicím, ponožkám, termo prádlu, kukle, Tucanu Urbanu, reflexní bund

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 28.10.2012
    Uskutečněno: 23.10.2012
    Tachometr: 20558km
  • 12.10-2012 - Narozeniny - Reflexní bunda - Clovelly Pil

A jak už jem tady na profilu dříve zmíňoval, jezdívám na Nimbusu do prvního sněhu, pak když už je opět rozježděný opět a zase a letos se zakoupenými zimními pneumatikami Sava WinScoot plánuji jezdit i na něm. http://

Typ: Koupě
    Vloženo: 12.10.2012
    Uskutečněno: 12.10.2012
    Tachometr: 20325km
  • 2.9.2012 - Koupě Agility Basic 50ccm

2.9.2012 - Koupě Agility Basic 50ccm http://img152.imageshack.us/img152/3540/agilityb1.jpg Na tachometru se mi pomalu, ale jistě začínají přibližovat nuly ke 20 000km a tak jsem se rozhodl pořídit nějakou rezervu

Typ: Koupě
    Vloženo: 04.09.2012