Kawasaki ZX-6R Ninja (2006)

Vlastník mike.46
Vloženo 18.4.2009
Aktualizováno 16.10.2011

Vloženo: 02.05.2009, Uskutečněno: 01.05.2009, Stav tachometru: 5325 km, Zhlédnuto: 2x

Tak to včera přišlo. Krásné počasí, volné odpoledne a sraz ve 1230 ve Veselí na benzínce. Tankování a domluva kudy pojedeme do Písku, kde mám mít sraz s kámošem a jeho přítelkyní, se kterými chceme vyrazit na kafe na Libín.
Vyjížďka začíná tím, že už na první křižovatce jede kámoš doprava, druhý ho nevidí a jede rovně. Tak dojíždím toho druhého a říkám, že jel doprava. Obracíme a jedem za ním. Po chvíli se scházíme v Bukovsku. Pokračujeme tedy směr Týn. Tady je cesta celkem nudná. Přetrpíme tuto pasáž a jedem směr Neznašov. Průjezd neznašovkama celkem pomalý, jedu poslední a klucí to jedou opravdu hooodně opatrně. Takže jsem si to moc neužil. Frčíme do Tálína a za Tálínem přichází nádherný úsek nového asfaltu a super zatáček. Jihočeši znají:)
Jedem na papoil před Pískem. Dávám kolu a čekám na kámoše. Chvíli povídáme, udělám pár fotek a za chvíli přijíždí Dan s přítelkyní. Klucí to berou na Tábor a domu a my domlouváme kudy. Takže zpět na Týn užít si tu černou skvěle utkanou stuhu. Na to že kamarád jede ve dvouch, tak jede celkem svižně a docela se musím snažit :)
Z Týna jedem na Dívčice a novou hospodu. Tam malá pauza na protažení a pokračování na Netolice a Lhenice a odtud směr Prachatice. Loni jsem tenhle úsek jel prvně s bandou, přede mnou Audax, Kylian a Junior. Byl to super zážitek a hrozně jsem se těšil, až si ten úsek zase dám. Sice bez zmíněných střelců, ale aspoň se budu víc soustředit na svoji jízdu.
Jedu první a za mnou Dan. Občas se mu v zatáčkách trochu vzdálím, ale kdyby jel sólo, tak nemám šanci a nechal by mě daleko za sebou. Užíváme si super zatáčky, krásné počasí a relativně prázdné silnice.
Jelikož byla v pátek bouřka, tak si dávám hlavně v lesních úsecích pozor, aby nebyl na silnici vyplaven písek nebo jiný bordel. Občas je ještě silnice ve stínu vlhká.
Dáváme si první sérii menších serpentinek za Lhenicema a míříme k úseku, který mi z loňska utkvěl v hlavě a moc se na něj těším. Je to kombinace pravé a levé zatáčky vedoucí do kopce. Zatáčky jsou skoro vracečky o malém poloměru a jsou tedy pomalé. Já mám tyhle zatáčky rád. Užívám si pravou a už kontroluji, jestli mám levou volnou a jestli si ji tedy můžu dát trochu "riskantněji" na kolínko. Ještě upozorním, že kolínko jsem zatím dával pouze v neznašovkách.
Krásně si najíždím levou, přesedám zadkem na levou stranu a připravuji se složit koleno na zem. Už teď mám takový divný pocit, ale pokračuji v průjezdu a motorku ještě více skládám na levou stranu.
Chvíli dobrý, ale najednou už cítím, že je něco špatně. Motorka mi najednou začíná utíkat přes předek. Ten se utrhl tak rychle, že se nedalo nic udělat. Říkám si pro sebe "je to v prdeli". Další myšlenka "jak tohle vysvětlím Páje?". Mezitím moje tělo klouže po asfaltu a před ním motorka. Bylo to tak rychlé...
Motorka končí na levém boku mimo silnici v trávě. Naštěstí tam nic nebylo, takže vlastně jen klouzala po asfaltu a zaparkovala měkce do trávy. Kolama otočená do silnice, zadkem ve směru jízdy.
Vyskakuji na nohy (nebo už jsem stál, možná jsem vyskočil během toho klouzání?). Asi ne, řekl bych, že jsem to zaparkoval o motorku. Koukám na motorku a chytám se za hlavu co jsem to za idiota. Hlavou mi běží "snad mě nikdo neviděl" :) "jak dopadla motorka", "co řeknu Páje?". "Jasně, spadlo mi to ze stojánku". Ale co kombinéza? OK, tak jsem uklouzl při parkování?" No vedle parkuje Dan a já ukazuju, že jsem OK. Od Prachatic příjíždí kluk s holčinou na GSXR1000 K04. Ukazuju, že jsem OK. Zastavují. Dan říká, asi zvednem motorku. Zvedáme motorku. Je lehoučká, takže to jde snadno.
Upadlé zrcátko. Co dál? Co dál jsem rozbil? Značka leží kus od motorky ještě s kusem plastu, který ji ještě před pár minutami držel na té zelené mrše. Popraskaný černý plast vedle budíků. Lehce prasklá přední maska. Jelikož byla motorka už padlá, tak další šrámy nejsou ani moc patrné. Taky jsem si všimnul, že mi nedrželo plexi na helmě na levé straně. Je to nějaký šikovný úchyt, který jen povolil, když moje chytrá hlava líznula asfalt.
Snažíme se nahodit motorku. Teda spíš nejdřív hledáme neutrál, protože bez toho ji nenahodíme. Po chvilce se to povedlo a mě se velice ulevilo, když motorka bez žádného problému naskočila.
Klučina s přítelkyní na GSXR nám zaspívá super RP laďákem a vyraží do Budějovic.
My ještě posbíráme věci-mám batoh se zrcadlovkou, takže to mám kam dát. Kombinéza je odřená a na levém boku jsou přešoupané stehy. V pondělí to hodím do ČB do brašnářství. Rukavice taky odřená, ale pořád ji ještě můžu použít. Odřený levý loken a levé rameno. Na rameni je ještě kousek kůže o průměru ca. 1cm vytržen. Boty OK.
Tímto děkuji Padaně, Diadoře a Sharku za super ochranu, protože já jen lehce cítím levou naraženou paži pod ramenem a trochu levé koleno.
Domluváme se na nejkratší a nejrovnější cestě domu a valíme.
Pája je celkem v pohodě. Pořád se směju jako idiot a její lehce červené oči se za chvíli trochu rozjasní.
Dávám si 13ti letou slivovici, kterou jsem dostal kdysi od zákazníka. Je to sice jen 0,1 litru lahev, ale nadvakrát je ve mě. Je nějaká silná...
Pak pokračuji dalšími dvěma panáky Beefeateru bez tonicu. Slavím totiž půlroční výročí svatby :) Nebo slavím křest asfaltem? Už je mi to vlastně jedno a konečně se trochu uvolňuji.
A příčina mého pádu? Jednoznačně jezdecká chyba. Na silnici jsme nic nenašli. Gumy jsou taky ještě OK. Nejspíš prostě špatné a ne moc plynulé projetí zatáčky a přetížené nebo odlehčené přední kolo, které prostě už neudrželo trakci.
Bylo pozdní odpoledne, první máj, zpěv výfuků k vyjížďce zval. Dávám si pravou, posléze levou - kolínko, lokýtek, ramínko, hlavička a tímto končí, moje krátká básnička :)

Jinak ještě jednou moooc děkuji Danovi a jeho přítelkyni, že mi pomohli a v pořádku mě doprovodili domu. Bohužel si u nás ani nedopili kafe a nedali klobásky, protože chvátali před přicházející bouřkou. Taky kolegovi na GSXR, který zastavil a nabídnul pomoc.

• Luxusní výlet do Rakous

Wow. Dneska jsem najel asi nejvíc km za jeden den. 415km na supersportu je fakt mazec. Směr Přední Výtoň - Helfenberg - Waxenberg pak na Linz a odtud přes nějaké polňačky :) na nejluxusnější silniční úsek, který znám. A

Vloženo: 28.08.2011
    Uskutečněno: 28.08.2011
  • Léto 2011

Díky pracovnímu vytížení a stavbě domu sem vůbec nestíhám něco dopisovat... Sice jsem to ani nečekal, ale povedlo se během července a srpna udělat pár hezkých vyjížděk a hlavně díky hezkému víkendu v polovině července a

Vloženo: 24.08.2011
    Uskutečněno: 24.08.2011
  • Brno DA-Racing 10.5.2011

První letošní okruhové svezení a snad ne poslední. Původně na 2 dny, ale nakonec vyšel jen jeden. Počasí nám přálo, celý den krásně sluníčko a teplo, prostě luxus. Ráno registrace a také technická přejímka, kde mě chlá

Vloženo: 15.05.2011
    Uskutečněno: 10.05.2011