Kawasaki Z 1000 (2009)

Vlastník Cmelak007
Vloženo 9.4.2009
Aktualizováno 8.7.2010

Vloženo: 28.06.2010, Uskutečněno: 26.06.2010, Stav tachometru: 15350 km, Zhlédnuto: 14x

Tak jsem se konečně dočkal! Materiál na přešití dorazil a já přišel v DDTuning konečně na řadu. Obě sedla jsem hezky zabalil a poslal jim je obchodním balíkem do Mohelna. Zhruba za týden přišly již hotové zpět.

Na první pohled je práce odvedena velmi kvalitně a precizně. Výsledek je skutečně luxusní a do detailu přesný. Krása to na pohled! Na omak je sedlo mnohem měkčí a vyšší (cca 1 cm), protože je lépe vystláno, což byl hlavní důvod, proč jsem jej nechal přešít. Nešlo mi o vzhled, ale praktičnost. Spolujezdcův bobík má navíc v přední části mírné zvednutí, což přispívá k tomu, aby pasažér neklouzal na řidiče.

Když jsem však usedl na motocykl, přišlo první rozčarování. Přestože je sedlo měkčí, rozdíl v pohodlí se mi nezdál moc patrný. Po 150 km mne zase začal bolet zadek. Druhý den jsem najel dalších 250km, avšak bolest se už nezhoršovala. Zadek bolel trochu, ale ne moc. Došlo mi, že mám zkrátka kostnatou pr… a na ni se hledá lék jen těžko. Rozdíl oproti standardnímu polstrování je tedy určitě patrný a zejména u spolujezdcova bobíku, který je nyní velmi pohodlný.

Bobík vypadá skvěle a s motorkou úžasně ladí, ale materiál je bohužel velmi kluzký. Zřejmě daň za design a barvu. Spolujezdec klouže nejenže dopředu/dozadu, ale oproti standardnímu potahu i do stran. Nový potah na sedadle řidiče je proti němu naprosto dokonalý, neklouže prakticky vůbec a také oproti původnímu je mnohem lepší. Pro cestování se spolujezdcem bych jej určitě volil na obě sedla. Vzhledem k tomu, že přítelkyně má svoji motorku, nemusím tento problém řešit a můžu si užívat hezkého vhledu. V pátek s ním jedu do Alp, tak jsem zvědavý na první větší zatěžkávací zkoušku.

Cena včetně dobírky vyšla na 3650 Kč (+85 Kč za zaslání originálu). Více fotek naleznete zde.

Ereso77 (0) napsal 17.09.2010 v 16:15

Moc pěkné, také nad tím uvažuji!

bendas_86 (0) napsal 17.08.2010 v 07:53

Ještě by si měl přidat fotky sedla s úpravou Inferno (ten polštářek) :D :D :D

• Servis ve 30.000km+vyhřávané rukojeti Oxford

Po velmi dlouhé době, kdy jsem příliš nejezdil, se celkový počet ujetých km konečně přiblížil 30 000. Z původních tří autorizovaných servisů v Praze zbyla pouze jediná možnost. Servis Kawasaki ve Vrbovce byl zrušen, Sark

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.04.2012
    Uskutečněno: 25.04.2012
  • Výměna řetězové sady

Tak jsem po 28,800km zjistil, že mi nějak moc cuká motorka a nechal si vyměnit řetězovku, která byla totálně na odpis. Koupil jsem DID od firmy Motořetězy za 3500 Kč včetně poštovného a měrky na řetěž (stála cca 200 Kč).

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.07.2011
    Uskutečněno: 19.07.2011
  • GPS Garmin 2460LMT (Lifetime) + RAM Mount držák na moto

Pořídil jsem si novou navigaci Garmin a k ní i úžasný držák na moto. Nejprve model 1390T, který mě bohužel těžce zklamal v tom, že neukládal a dokonce ani nezobrazoval trasy, což je v dnešní době skutečně tristní. To je

Vloženo: 15.07.2011
    Uskutečněno: 14.07.2011