Kymco Super8 125 (2008)

Vlastník sekyk
Vloženo 19.12.2008
Aktualizováno 16.7.2013

Kymco Super8 2008, koupena v bývalé firmě Motoranch v Ostravě Přívoze.

První dojmy - Byla prostě skvělá. Zvuk, dojem, ovladatelnost... Kdybych měl kredit a místo v garáži, koupil bych si ji ihned znova a jezdil s ní jen po městě, ale nemůžu mít všechno.

Zdravím.

Hledal jsem tento typ skůtru všude možně, ale nic jsem nenašel, proto bych chtěl o tomto stroji made in (teď již vím, že ThajWan) napsat pár řádků, ale nejsem zastánce nějakých básní a přehnaných názorů a ani se nebudu snažit obhajotat tuto značku nebo brát iluze zkoušeným a ostříleným motorkářům, kteří si neumí představit jízdu na stroji od kterékoliv renomované značky.

Já osobně skůtry miluju, musím říct, že bych opravdu raději jezdil na stroji od velkých značek, ale vzhledem k tomu, že mám omezený rozpočet a nedal bych za skůtr částku okolo 100 000,-

A teď fakta:

Jde o druhou zkušenost se skůtry na 125ccm, o první zkušenosti se strojem ryze z Číny rád napíšu později, ale teď si nechci kazit chuť. Kymco super8 jsem si vybral záměrně po nekonečném ježdění s shledáním ideálního poměru ceny a užitné hodnoty včetně technických paramertů atd. Až jsem se rozhodl.

Po koupi 6/2008 za 50 000,- jsem na něm najel cca 6000 Km. Do první servisní prohlídky se nic podstatného nestalo, byl jsem jen příjemně překvapen z kol 14tek, dobrého posedu a desingu (i když už opravdu nehledávám agresivní vzhled), neměl jsem na výběr. Desingu jsem se z prvu obával, ale po prvních pár set Km jsem byl mile překvapen, že se po mě poohlíží prakticky všichni, kde se objevím. Celý dojem podtrhává i zvuk motoru, který je sytý a dává o sobě vědět z velké dálky.

Po první servisce (500Km) za 1000,- se provedly jen standartní úkony, bez problémů. Na skůtru jsem jezdil denně do práce, obchodu, s partnerkou na vyjížďky a nebo prostě jen tak. Ovšem po cca 2500Km jsem svezl svého kamaráda která nepatří do klubu dietářů a objevil se záhadný zvuk z motoru při přidávání plynu a při plynulé jízdě. Hledal jsem všude možně kde může být problém, ale nic. Záhadný zvuk se objevoval vždy, když jsem někoho vezl. Ptal jsem se v servisu, ale nevěděli si rady. Proto jsem jim ho zavezl, ale taky na nic nepřišli. Bylo mi sděleno, ža mám jezdit a čekat na další servisní prohlídku po 5000Km. Tak jsem tak učinil.

Zhruba ve 4 tisících Km jsem se dohodl s kámošem - jeli jsme na první motodovolenou po ČR. Denně jsem na skůtru najel okolo 350Km. Zádný problém, snad jen časté tankováni i přes spotřebu okolo 3 litrů na 100Km. Ale prostě to tak na skůtrech bývá. Během dovolené se zvláštní zvuk objevil i když jsem na stroji seděl sám. Ale dle doporučení technika jsem se s tím prostě smíříl a skůtr nešetril.

Po návratu a heřmánkových obkladech na zadek (8 hodin denně sedění na sedáků krát 3 dny zanechá vždy stopy) a lěčení odpadávajícího masa z mé holeně (památka na stroj od kamaráda) jsem Kymco opět uvedl do provozu po městě. Časem mi odpadl jen ozdobný kryt na koncovce výfuku (kosmetika-vyřešeno třemi novými šrouby).

Následovala 2 servisní prohlídka po 5ti tisících Km za 1500,- Seřízení ventilů a ostatních předepsaných věci. A náhle záhadný zvuk zmizel. Záhada vyřešena.

Nějak jsem se rozepsal, tak to ukončím.

Za přijatelnou částku jen doléváte benzín, užíváte si skvělých brzd, perfektně přilnavých pneu, i když asi Čínských (od 15ti st. celsia jsem je po krátkém zahřátí ještě neurval), dobrých světel se kterými v noci fakt vidíte, dobrého posedu, zvuku, desingu, akcelerace, maximálka cca 100Km, i když budík hlásí 120Km.Člověk si ale musí zvyknout na horší prestiž značky a některé otázky typu "co to je za korejce"' a tak. Ale je prostě možné, že se mi na jaře totálně rozsype, to vám dám jistě vědět... Ale slyšel jsem o jedné super8, co má za sebou ůspěšných 25 000Km bez jediné závady, tak mě to uklidnilo...

luciferqa
luciferqa napsal 03.07.10 v 11:32

Včera jsme koupili tohoto ďáblíka jako přibližovadlo,tak snad bude sloužit stejně dobře jako tobě.

PMaXX
PMaXX napsal 02.09.09 v 14:45

Tak co, jak šlape po dalším půl roce, kolik najeto atd...
Mám Super8 50 a najeto skoro 5000, zatím spokojenost,ale ty divné zvuky se mi ozývají zase od doby garančky a zvuk jde od variátoru. Ale co, záruka je ještě půl roku tak co
Přeju hodně km v pohodě

deimos
deimos napsal 01.04.09 v 23:55

sallieri
sallieri napsal 01.04.09 v 17:23

Kymca se chvalit nemuseji...mluvi za ne kvalita, cena a spolehlivost

majkys
majkys napsal 05.03.09 v 15:53

: Je s podivem, že jsi po druhé vstoupil do stejné problémové řeky, i když tchaiwanské.Ale v tomto př. o máši píšeš se zcela jiným nadšením, takže 10 za to ,že drží a máš z ní radost Dlouhou výdrž a příjemné zážitky s kolama jen dolů přeje Majk