Kawasaki ER 5 (2006)

Vlastník Cmelak007
Vloženo 4.9.2008
Aktualizováno 19.4.2009

Vloženo: 10.06.2009, Uskutečněno: 09.06.2009, Stav tachometru: 28050 km, Zhlédnuto: 2x

Tak jsem se dnes byl s Honzou projet na Křivoklát a na závěr vyjížďky jsem ho poprosil, jestli by mi (nyní již) jeho ER-5 nepůjčil. Protože souhlasil, mohl jsem se projet na své "bývalé" a on na oplátku na mé stávající .

Celkem mě překvapilo, jak jsem na ER-5 zapomněl a zvykl si na Z1000. Při jízdě jsem měl pocit, že mám najednou nohy u sebe, téměř rovnoběžně. Řídítka nejsou tak široká, jako u Z1000 a jsou více zalomená. Sedlo, které se mi kdysi zdálo trochu tvrdší, mi najednou připadalo, jako pohodlný gauč a navíc se skvěle tvarovalo dle mého pozadí. Brzda i spojka jsou úplně jiné, mnohem blíž k řídítkům. Přední brzda byla trochu vlažnější, než bych čekal, ale možná to bylo pouze seřízením lanka. Při větším stisku je brzdný účinek dostačující. Motor mi také připadal trochu umírněnější, ale pořád jede velmi slušně. Vždyť kdysi se mi ze zrychlení na jedničku a dvojku zatočila hlava a celý jsem se orosil! Stačí se podívat na tachometr a člověk vidí, jak se rychlost pěkně zvyšuje. Zvuk je báječný a nebolí z něj hlava. Zato na Z1000 je občas lepší mít špunty v uších, jakkoli je její zvuk „cool“. Po pěti minutách jsem si na ER-5 opět zvykl a zalil mne pocit blaženosti z pěkné jízdy a ovládání stroje. Je to dobrý motocykl a na pohodovou jízdu či cestování možná (v)hodnější než Z1000 .

• Něco pro hračičky (viz fotografie najetých kilometrů).

Vloženo: 10.04.2009
    Uskutečněno: 10.04.2009
    Tachometr: 20000km
  • POSLEDNÍ VYJÍŽĎKA ;,,,-(. Tak to všechno najednou šlo velmi rychle. Včera navečer jsem měl telefonát: „Dobrý den, platí ještě ten Váš inzerát na webu?“ Ano, platí… Po několika dalších informacích se volající zeptal: „

Typ: Prodej
    Vloženo: 03.04.2009
    Uskutečněno: 03.04.2009
  • NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK SE NEVZTAHUJE K DOVOLENÉ (VLASTNÍ TÉMA NELZE VYBRAT). Kawasaki ER-5, solidní a spolehlivá motorka klasického vzhledu Kawasaki ER-5 je motocykl vhodný pro běžné i každodenní používání. Můžete se

Typ: Dovolená
    Vloženo: 20.02.2009