Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník nicus
Vloženo 13.6.2008
Aktualizováno 3.7.2010

Zatím není nic moc, ale snad tohohle „péráka“ čeká ještě nějaká ta budoucnost… Sice na to nevypadá, ale jezdí a to docela dobře.

Na tenhle stroj jsem přesedlal každé letní prázdniny na chalupě. Je to první motorka s objemem větším než 50ccm na které jsem kdy jezdil a mám na ní krásné vzpomínky. Když jsem byl školou povinny i když jsem byl na střední tak každý rok 11 měsíců stála a vždy chytla na 3 až 5 šlápnutí. Posledním seřízením prošla v roce 1973, poté strýc přestal jezdit a učilo se na ní několik lidí. Dnes nemá doklady protože jí před mnoha lety odhlásil, ale i tak se chystám dát si s ní trochu práce a pokusit se o nějakou rekonstrukci. Všechny originální díly mám a tak mi nic kromě financí nebrání něco s tím po letech udělat.

Rozhoduji se zda jí dát do stavu takového, v jakém byla zakoupená (moc chromu na ní nebylo ), nebo si vyhrát a nechat vše možné pochromovat tak jako to mají jiní… Každopádně kompletní GO a nový lak jí nemine.

Milan1963
Milan1963 napsal 01.05.09 v 16:44

At po renov. dobře slouží

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 16.03.09 v 11:30

jinak jsem ti tam šoupnul jednu desítku

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 16.03.09 v 11:30

ahojky,každopádně Tě čeká hodně moc práce a hlavně peněz(vím o čem mluvím,sám si jí také dávám do kupy můžeš u mne mrknout co tě čeká ),přeju Ti ať se dílo podaří a udělej si jí tak jak se Ti hlavně bude líbit,je to bezva pocit,když to člověk po kouskách skládá a vše je nové či opravené,mnohdy snad i hezčí než z výroby