Jawa 250/559 panelka (1968)

Vlastník kenyo
Vloženo 15.2.2008
Aktualizováno 18.2.2008

Stará dobrá panelka ;) Menší přestavba: rychlopal, dvě hranatá zrcátka, přepínač světel a blinkrů z Jawa350,delší páčky taktéž z Jawa350, blinkry a zadní svítilna z nějakého mopedu.

Je to rodinné stříbro :) koupil ji už děda a najezdil na ní mrak km a taky jí dal dost zabrat, pak jí zdědil táta kterej jí jakš takš držel, zlámal si na ní nohu a měl štěstí že to vůbec rozchodil aby jí moh schovat pro mě :)
Byla to moje první "velká" motorka. Tak od deseti sem proháněl babetu pak pionýra ale pořád sem se na ní chodil koukat a byl natěšenej když mě na ní táta párkrát do roka svezl. V 15ti sem ji konečně mohl vytáhnout z boudy, pravda v dezolátní stavu. Celou sem ji doslova do šroubku rozebral a s tátovím notným přispěním zase skládal dohromady. Byla to ta největší a nejlepší škola. Celou sem si jí nastříkal, aspon sem zúročil zkušenosti z pionýra, ale byly to nervy ;) Vrazil sem do ní všechno co sem měl, nově chormovaná nádrž byla asi nejviditelnější investice. Bohužel na svody a doutníky už nezbylo :(
Když sem ji někdy v 16ti dal do pucu nastalo to nejhorší období. Musel sem čekat než mi bude17, pak sem udělal papíry a začal ji prohánět. A to až do loňské zimi, kdy jsem si udělal radost a koupil vytoužené XTXko. Zažili sme asi jen dobrý chvíle.Vážněji sem se vyválel jen jednou.. kdo by čekal v srpnu štěrk v zatáčce :( Tak dostala nový kabát a jelo se dál. Ted je "v depozitu" u dědy v kumbále. Chvíli sem přemejšlel o prodeji, ale rozmyslel sem si to .. na první lásky se nezapomíná... a jednou až bude čas a finance tak dostane všechno co si zaslouží :)
Jsou to krásný stroje, a když člověk vidí co ty lidi skoro před půl stoletím dokázali a vymysleli tak prostě musi uznale pokývat. Škoda jen když to vidím tady na vsích kolem sebe co z toho většinou zbyde :( škoda mluvit.
JAWA FOREVER ;)

kuzmič
kuzmič napsal 11.12.11 v 22:09

Dobře jsi udělal, žes ji uložil k dědovi do depozitu..!
Dobře to znám, já to mám stejně a uvidíš, že po letech lítání na všech těch moderních motorkách, se rád na Jawě projedeš.. Jawa navždy..!!!

derryn
derryn napsal 20.08.08 v 17:31