Cagiva Elefant 125 (1985)

Vlastník StrejdaČenda
Vloženo 11.2.2008
Aktualizováno 2.2.2011

Skvělá motorka, stála mě sice spoustu času a peněz, ale neměla konkurenci. Na svůj věk a absenci vymožeností jako např. přívěra, jela nebývale dobře. Rád na ni vzpomínám.

Takhle motorka mě defakto naučila základy "opravárenství" které jsem na ní později praktikoval.

martin.bystrice
martin.bystrice napsal 29.05.10 v 11:30

Čau nevíš jestli se na Elefanta dají zehnat lamely? A jesli ano tak kde a za kolik? Nikde nic nemůžu najít...

StrejdaČenda
StrejdaČenda napsal 26.05.08 v 20:20

k tomu aby jsi mohl přetryskovat karbec musíš udělat ještě nějakou jinou úpravu, např. vyleštit kanály nebo sportovní filtr, ale pak je problém to správně doladit. Dělá se to bud tak že koupíš sadu trysek (je to dost drahý) a nebo pokud máš zkušebnu na trysky tak je můžeš zvětšit pomocí speciálních výstružníků, ovšem musíš tu trysku potom změřit na zkušebně. je to dost komplikovaný na doladění. jinak hodně zdaru při přetryskování

Timon
Timon napsal 26.05.08 v 16:22

jak se pretryskovava motorka pls

StrejdaČenda
StrejdaČenda napsal 12.04.08 v 19:52

no otevřít na 18kw není nic jednoduchýho, a co si vůbec představuješ pod pojmem otevřít? bohužel nevim jak je elefant škrcenej ale bude to určitě výfukem, potom elektronikou tzn řídící jednotka a pak asi karbec. Já ho sice otevřenýho nemám jenom jsem leštil kanály a přetryskovával a jede to o mnohem líp ale neudrží to spojka takže to musim rozdělat a pod pružiny dát podložky, jo a mě elefant žere cca 6l/100km ale je fakt že ten motor je po go a najeto mám teprv 1200km.

Timon
Timon napsal 12.04.08 v 14:53

cuss motorkari jeste sem se chtel zeptat je mozny ze mi elefant zere neotevrenej 7l na 100km? a kdybych to nechal otevrit na 18kw o kolik by se mi ta spotreba zvisila