Honda CBF 600S (2005)

Vlastník michal372
Vloženo 4.5.2024
Aktualizováno 4.5.2024

Spoľahlivosť, komfort, dobrá ochrana pred vetrom, dizajn. Motorka do pohody, aj na dlhšie cesty, aj na zákruty. To je Honda CBF 600S.

Motorka koupena od Bazos

Kawasaki Versys 650: Dlho som sa rozhodoval či si priplatiť za novšiu motorku no nakoniec som si vybral 4 válec.
Yamaha FZ6 Fazer: Fazeríka som už vlastnil, aj starší model aj FZ6. Dizajn krásny, no stredné pásmo mi prišlo slabšie a točiť to zas do oblakov som nejak nechcel. Inak tiež super motorka.

První dojmy - Prvé dojmy- Na fotke to vyzerá menšie, na živo krajšia ako na foto. Parádny posed (turistický), tichučký motor, dobrá ovládateľnosť.

Motorku bych doporučil pro - Osobne si myslím že každý si nájde to svoje. Ak niekto má viac cestovnejšie ambície a chce zároveň si odbehnúť aj na zákruty tak bude to správna voľba. Inak aj pre nižšie postavy.

Doplňky na motorce - 3x kufre, vyššie turistické plexi, USB port+ zásuvka 12V

Po predaji Nexusa som chcel sa vrátiť k manuálnej prevodovke. Netvrdím že skúter bol zlý to nie, ten pol liter išiel parádne práveže až prekvapivo moc. Ale skrátka chýbal pocit manuálneho radenia. Dlho som váhal do čoho ísť keďže som vlastnil už od 1 valca po 4 valce. Ale z predošlých moto som bol viac menej istý že nechcem byť moc ofúkaný, a celkovo som si zvykol na ten komfort zo skútra/ Fazera. Pôvodne som pozeral Versys 650 aj som ich bol zopár pozrieť ale stále som váhal či ten 2 valec bude mi vyhovovať ako 4 válec. Tak som čítal a čítal, a nakoniec adepta som našiel a tou je táto Honda.
Rozhodol som sa pre Hondu skrz dobrých recenzií a hlavne kvôli spoľahlivosti. Motorka mi sadla ako "uliata", posed je doslova turistický, ideálna na hltanie kilometrov. Výkon to má 57kw, je to verzia s karburátormi (Aj keď som prešiel zo vstrekovania na karburátor neľutujem. Je síce doba keď je elektronikou všetko prepchaté ale mne to nejak osobne nevadí). Motorka má hladký priebeh výkonu od 2500 ot- po odmedzovač bez cukania, trhania- krásny chod 4 valca.
Čo musím pochváliť- Neviem ako to Honda robí, ale tá prevodovka to je paráda. Tie rýchlosti sa tam hádžu tak ticho a hladko, no krása.
Motorka ako taká pôsobí robustne, sedí sa na nej vyššie, posed je skoro až kolmý.
Spotreba sa pohybuje kolo 5l/100. Štandard pri karburátorovej 600vke.
Ak by som mal len porovnať podľa čisto môjho názoru- Posed na tejto motorke je zatiaľ najlepší zo všetkého čo som vlastnil.
Podvozok- Makký, pekne žehlí nerovnosti, kde jama tu jama s motorkou hupne a ide sa ďalej.
Brzdy- Nissin, brzdia celkom fajn. Brzdia dobre, neviem to takto moc podrobne opísať ale len pre porovnanie s Fazerom veľké rozdiely nejak nevidím?.
Poruchy zatiaľ žiadne, moto vlastním ešte krátko.
Motorka vhodná ako aj na diaľnicu, aj na cesty 2 triedy. Motorka má všestranné využitie. Každý jazdec si na nej nájde to "svoje".
A viete ako hovorí staré príslovie... A prečo Honda? - "Lebo Honda je Honda..." - takže odpoveď na všetko

PetrSV650
PetrSV650 napsal 08.05.24 v 20:11 10b.

Ahoj ,
taky ji mám , už 6 let - 2009 stříkačku a naprostá spokojenost. Koupil jsem i už okufrovanou 3 original kufry Honda a s rámem okolo motoru. Dokoupil jsem zvýšené plexi, vyhřívané gripy a zásuvku. Měl jsem i 650 Versys - 1 rok a šla okamžitě pryč. Čtyřválec je čtyřválec. Mám stejnou výšku a díky nastavitelnému sedlu v rozmezí 4 cm dostanu celou nohou na zem. Výkon zcela dostačující, jezdím sám. Letos jedu potřetí ven, zase na Balkán. Cestování na téhle motorce mě ohromně baví.
Tak přeji hodně zábavy, kilometrů bez poruchy a kolama dolů

michal372
michal372 napsal 05.05.24 v 18:48

Tak tak, som spokojný, univerzál jak sa patrí

Johan82
Johan82 napsal 04.05.24 v 22:45 10b.

Je to super univerzální motorka.

Lucajka
Lucajka napsal 04.05.24 v 19:21 10b.

Super určitě budeš spokojen