Honda CBF 600S (2011)

Vlastník Lucajka
Vloženo 13.3.2024
Aktualizováno 18.3.2024

Univerzální pohodlná cestovní motorka pro nenáročné jezdce. Přesně pro moje potřeby a radosti. :)

Motorka koupena od FIRMA:RV moto (Klabava) - Vstřícné a pohodové jednání. Co se dohodlo to platilo. Doporučuji. Koupě moto zde nelituji!

Honda CBF 600N: Polokapota se mi líbila více a byla i vhodnější.
Honda XL 700V Transalp: Vyšší posez a nižší výkon oproti CBF.
Yamaha XJ6 Diversion: Málo vhodných kusů na inzerci.

První dojmy - Sedla do ruky na první dobrou prostě jak prdel na hrnec.:) Motor táhne pěkně plynule a citlivost plynu též ideální. Nastavitelná poloha sedačky do třech poloh. Výkonu dostatek.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je moto vhodná. Nenáročné jezdce, ženy, lidi menšího vzrůstu.

Doplňky na motorce - Tankbag Givi, Držák telefonu, Univerzální držáky brašen, Brašny.

Tuto motorku jsem si vybrala pro její hladké vrnění čtyřválcového motoru, ale také potenciál univerzálního využití.
Po předchozích motorkách (Yamaha Virago125,Honda NC700S) je tahle motorka příjemná změna.
Motor- Kapalinou chlazený čtyřválec o objemu 599cm3 s 57kw. Sametový chod to samé převodovka kvalty tam padají sami. Jen ten neutrál je občas problém najít.
Brzdy- Nástup mají jedovatý ale poté už je to průměr.
Podvozek- Přední vidle by mohli být tvrdší. Zadní tlumič v pohodě. Na styl jízdy pro který je motorka určena si myslím že dostatečné.
Ovladatelnost- Při jízdě super. Manipulace na místě už je horší při průměrné hmotnosti 217kg ale není to nic co by se nedalo zvládnout.
Spolujezdec- Nemám zkušenost. Batůžky nevozím.
Úložný prostor- Dostačující. Vleze se lékárnička a malá sada nářadí.
Spotřeba- Něco mezi 4,5 až 5,2 litrů. Záleží na momentálním stylu jízdy.
Servis a poruchy- Zatím jen provozní věci. Z poruch řešen pouze zmatený ukazatel paliva.
Cestování- Jednoduše bez problémů. Pohodlný a nízký posez pro moji výšku ideální. Možnost uchycení zavazadel. Polokapota dobře kryje od náporu větru a deště.
Motorka se nejlépe cítí na okresních silnicích a ve městě. Z terénu pouze lehkou polní/lesní cestu. Dálnice v pohodě.

Vladounreal
Vladounreal napsal 18.03.24 v 09:12 10b.

tak tenhle stroj se panu Hondovi povedl, Úžasná motorečka pro všechny a s dostatkem výkonu pro dnešní ježdění.
Tak ať je jen k samému potěšení

Johan82
Johan82 napsal 14.03.24 v 02:28 10b.

Měl jsem karbecovou verzi a byla to moc fajn motorka. Tak ať ti dělá radost a batůžky nevoz - začne být pak trochu udejchaná