Suzuki Van Van 200 (2017)

Vlastník Adjagr_cz
Vloženo 11.3.2024
Aktualizováno 11.3.2024

Toto bude můj velký cestovatelský stroj

První dojmy - Po prvních 50 km je to takový malý nevýkonný traktůrek.

Je to malá japonská motorka a právě proto jsem si ji koupil. Po třiceti letech strávených v sedle motocyklu jsem zjistil, že mi ty velké objemy nějak přestávají vyhovovat. Zlomilo se to před pěti lety kdy jsem si pořídil Hondu MSX 125 a od té doby moje velké GS ve skutečnosti stojí v garáži. Došlo to až tak daleko že teď GS dokonce nabízím k prodeji. Na malé motorce si užívám to, že člověk pořád jede na plný plyn a musí neustále přemýšlet nad každou zatáčkou, neboť jinak další kopec se musí vyškrabat šedesátkou. A užívat si zatáčky na malém motocyklu ve 70 km/h na hranici života a smrti je jako jet ve 120 km/h na litru. Asi s věkem již nepotřebuji ten adrenalin z rychlosti. A tato Suzuki oproti 125 má tu výhodu, že občas dosáhne 110 km/h (na rozdíl od MSX, které jela 90 km/h), takže z mého pohledu není až pomalá :)

A jaké mám plány s motocyklem? Opět a zase cestování. S MSX 125 jsem projel dvakrát Albánii, Řecko a další okolní a vzdálenější státy. Se Suzuki plánuji na svoji padesátku trávit tři měsíce cestováním po hranicích celé Evropy. Zjistil jsem totiž, že ze sedla slabšího motocyklu si tu cestu nějak více užívám a vnímám ji intenzivněji.

Pes69
Pes69 napsal 12.03.24 v 23:44 10b.

Jéééé jak já rozumím tomu přístupu .. van van je legenda a krásná!! A pomalá jízda krajinou .. vždyť kam spěchat .. já jezdím na vespě a taky mi to bohatě stačí .. a na cestování jsou ty malý kubatury lepší než velký mastodonti ..

Mercurio
Mercurio napsal 12.03.24 v 13:12 10b.

Velmi ti rozumím.

callowsick
callowsick napsal 11.03.24 v 20:23 10b.

pecka

bratránek
bratránek napsal 11.03.24 v 19:24 10b.

PSanec
PSanec napsal 11.03.24 v 15:17 10b.

Pěknej stroj, ale takovej mlaďas a rezignuje na velký mašiny. Tak si toho prcka užívej.